Witam Państwa, skad - tak bardzo konkretnie bierze się indywidualna wrażliwość emocjonalna? Chodzi o

2 odpowiedzi
Witam Państwa, skad - tak bardzo konkretnie bierze się indywidualna wrażliwość emocjonalna? Chodzi o bardzo dużą wrażliwość
Dzień dobry,
za wrażliwość odpowiadają zarówno czynniki biologiczne, psychologiczne, jak i społeczne - a także powiązania, które między nimi powstały i powstają.
Osoby wysoko wrażliwe widzą i czują świat nieco inaczej, niż osoby o „standardowej” wrażliwości, ponieważ ze względu na budowę i cechy układu nerwowego w ciągu sekundy przyswajają znacznie więcej bodźców - można powiedzieć, że czują więcej i głębiej.
Dlatego między innymi osoby wysoko wrażliwe są szczególnie wyczulone na wyłapywanie różnych niuansów i detali, łączenia faktów z przeszłości i na tej podstawie przewidywania przyszłości, bardzo dobrze też wyczuwają atmosferę między ludźmi, łączące ich relacje, potrafią wiele wyczytać bez słów.
Wrażliwość przetwarzania sensorycznego (czyli ta cecha układu nerwowego) jest dziedziczna.
Pozdrawiam
Daria Stokłosa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Indywidualna wrażliwość emocjonalna jest wynikiem współdziałania wielu czynników genetycznych, biologicznych, psychologicznych, społecznych i środowiskowych. Nie mamy jednej odpowiedzi, która mówiłaby wprost dlaczego jedne osoby są bardziej wrażliwe emocjonalnie a inne mniej. W każdym przypadku warto przyjrzeć się doświadczeniom danej osoby ale także zastanowić, jak emocjonalność wyglądała w jej rodzinie. Dodatkowo warto pamiętać, że wrażliwość emocjonalna jest cechą dynamiczną, która może ulegać zmianom w miarę rozwoju jednostki oraz w zależności od doświadczeń życiowych.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.