Witam pies złapał pszcołe do pyszczka zostało żądło na dziasłach możliwe że suczka jest w ciąży czy

1 odpowiedzi
Witam pies złapał pszcołe do pyszczka zostało żądło na dziasłach możliwe że suczka jest w ciąży czy powinnam uprzedzić weterynarza przed podaniem zastrzyków z antybiotykiem i przeciwzapalnym i jakimś innym jeszcze zastrzyku że mogła zajść w ciążę czy może grozić coś w przypadku ciąży ?
Dzień dobry,

oprócz udzielenia odpowiedzi na pytania zadane w wywiadzie, powinna Pani uprzedzić lekarza weterynarii o wszystkim co dotyczy Pani psa i może mieć wpływ na postępowanie terapeutyczne, a o co lekarz np. sam z siebie nie dopytał. W szczególności o przebytych wcześniej schorzeniach, zabiegach, chorobach przewlekłych, podawanych lekach, znanych uczuleniach i obowiązkowo również o ciąży. Wiele leków używanych w lecznictwie weterynaryjnym jest przeciwskazana w stanie ciąży, dlatego jest to ważna informacja dla lekarza. Dzięki informacji o prawdopodobnym kryciu, lekarz jest w stanie zbadać zwierzę w kierunku ciąży i na podstawie jej wykluczenia bądź potwierdzenia dobrać odpowiednie postępowanie tak, aby nie zaszkodzić matce jak i płodom.

Pozdrawiam serdecznie
lek. wet. Jakub Kotowicz