Witam piłem dziennie przez piec lat po 4 nieraz 5 piw teraz jest mi ciężko odctawic może są jakieś l

4 odpowiedzi
Witam piłem dziennie przez piec lat po 4 nieraz 5 piw teraz jest mi ciężko odctawic może są jakieś leki kture by mi pomogły w odctawieniu . Jak nie wypije wieczorem do spania to nie moge zasnąć całą noc nieraz mam jakieś leki . Coraz częściej jest mi slabo nie mam siły. Proszę o poradę.
Wydaje się, że potrzebna jest detoksykacja, czyli złagodzenie zespołu abstynencyjnego objawiającego się także bezsennością, lękami, brakiem siły... Ale detoksykacja z uzależnienia nie leczy, a najprawdopodobniej jest Pan uzależniony od alkoholu. Proponuję konsultację psychiatry, a ten powinien zlecić (na krótko) leki "odtruwające" i pokierować Pana na specjalistyczne leczenie odwykowe (psychoterapię). Bez tego może Pan sobie nie poradzić z problemem. Pozdrawiam.

Witam. Proszę zgłosić się do psychiatry. Należy ustalić, czy nie wymaga Pan detoksykacji w trybie oddziału detoksykacji. Pozdrawiam
Witam,
Trudności w odstawieniu alkoholu świadczą o tym, iż najprawdopodobniej jest Pan uzależniony. Objawy zespołu abstynencyjnego mogą być łagodzone farmakologicznie w warunkach domowych lub szpitalnych, w zależności od nasilenia objawów, najlepiej zgłosić się do psychiatry w poradni leczenia uzależnień, gdzie otrzyma Pan kompleksową pomoc . Zachęcam do podjęcia leczenia, gdyż regularne spożywanie alkoholu zagraża zdrowiu psychicznemu i fizycznemu.
To można leczyć, nawet w warunkach ambulatoryjnych i z dobrym skutkiem. Musi Pan się zgłosić do psychiatry, który się na tym zna. Pozdrawiam. P. P.