Witam Po dwóch tygodniach od założenia plomby poczułem ostry ból przy nagryzaniu. Niezwłocznie uda

1 odpowiedzi
Witam
Po dwóch tygodniach od założenia plomby poczułem ostry ból przy nagryzaniu. Niezwłocznie udałem się do stomatologa, stwierdzono, że plomba została założona za wysoko. Lekarz powiedział, że trzeba poczekać kilka dni od spiłowania, aby ból ustąpił ponieważ plomba była za wysoko i ząb może być teraz nadwrażliwy. Po spiłowaniu ból zdecydowanie się zmniejszył, jednak jest 5 dzień od spiłowania plomby i przy mocnym zaciskaniu, czy nagryzaniu ból nadal jest, choćby jak wstaje rano. Ból jest zdecydowanie mniejszy niż przed skorygowaniem plomby jednak występuje choćby przy ścieraniu się zębów. W gabinecie ząb nie bolał przy stukaniu w korone, ani w reakcji na zimno, plomba założona szczelnie i nie wykruszona.
Prawdopodobnie jest to nadwrażliwość pozabiegowa - dolegliwości powinny się zmniejszać i całkowicie ustąpić po kilku tygodniach.