Witam. Poszukuje neurologopedy online. Moja mama dwa miesiące temu miała udar, teraz jest w domu ale

6 odpowiedzi
Witam. Poszukuje neurologopedy online. Moja mama dwa miesiące temu miała udar, teraz jest w domu ale ma problem z Czytaniem ( nie rozpoznaje liter) i pisaniem. Nie wiem od czego zacząć żeby powoli te kwestie wracały. Mama ma stwierdzony udar w lewym płacie skroniowym o wielkości 46 mm.
Witam,
istnieje możliwość terapii online w tym zakresie.
Proszę o wiadomość "prywatną".
Pozdrawiam
Adrianna Fronczak

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu prywatnego. Pozdrawiam serdecznie Tomasz Bobrowski neurologopeda Czeladź
Dzień dobry, zaburzenia, o których Pani wspomina są typowe dla afazji i podlegają terapii neurologopedycznej. Zapraszam do kontaktu na priv, pozdrawiam
Agnieszka Sznigir-Dorawa
Neurologopeda Tczew
Należałoby zdiagnozować typ afazji oraz deficyty z nią związane i na tej podstawie wdrożyć dalsze działania. Pozdrawiam,
Justyna Leśniak
Witam Panią serdecznie.
Obszar skroniowy ma połączenie z ciemieniowym i potylicznym i od czynności tej okolicy między innymi zależy : posługiwanie się konstrukcjami logiczno - gramatycznymi, umiejętność pisania, czytania, rachowania oraz orientacja w przestrzeni .
Pani mama ma trudności z czytaniem tzn. aleksja (nierozpoznawanie liter, słów, tekstów) należąca do grupy agnozji wzrokowej oraz z pisaniem (agrafa).
Warto na początek spr.: czy Pani mama dopasowuje identyczne litery, sylaby, słowa, graficzne znaki itp. Jak mama Pani radzi sobie z pisaniem po śladzie, jak radzi sobie z kopiowaniem liter, sylab, słów oraz jak radzi sobie z pisaniem pod dyktando, a także czy ma zachowane pisanie od siebie. Należy znaleźć umiejętności zachowane i określić kompetencje utracone. Myślę, że jako córka nie spieszyłabym się z ocenianiem funkcjonowania poznawczego, szukaniem czego mama nie potrafi, ..... nieświadomym uświadamianiem rodzicowi jego strat w obszarze funkcji poznawczych. Dobrze jest nie koncentrować uwagi mamy na stratach jakie poczynił udar. Myślę, że obecnie mając kontakt z mamą zasadne jest, aby szukać mocnych stron i na nich się koncentrować wprowadzając mamę w dobry nastrój, co pomaga w reorganizacji mózgu i częściowym samo zdrowieniu. Zwykle okres po udarze jest bardzo trudny dla bliskich pacjenta, ale przede wszystkim ten okres jest dużym stresem dla pacjenta. Niebawem będziecie mieli bezpośredni dostęp do specjalisty, który ukierunkuje rehabilitację utraconych funkcji poznawczych koncentrując uwagę na uszkodzonym ogniwie odpowiedzialnym za aleksję i agrafię . Warto poczekać na kontakt bezpośredni z neurologopedą lub neuropsychologiem.
Serdecznie pozdrawiam i życzę dużo codziennych radości.
Małgorzata Byczyńska
Dzień dobry, jestem neurologopedą klinicznym. Zapraszam do kontaktu: sylwia.filipczak24@gmail.com.
Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Filipczak

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.