Witam poszukuje Psychologa ktory zajmnie sie chlopakiem 15 lat ( jego mama walczy z nowotworem juz 5

3 odpowiedzi
Witam poszukuje Psychologa ktory zajmnie sie chlopakiem 15 lat ( jego mama walczy z nowotworem juz 5 lat nie ma mozliwosci wyleczenia pozostaje walka z czasem) Najlepiej zeby psycholog mial praktyke np.hospicjum lub z ludzimi chorymi na nowotwor.Najlepiej z Fordonu Prosze o jakies Polecenie Pozdrawiam
Dzień dobry, proszę w okolicznym hospicjum poszuka pomocy. Często posiadają one wsparcie również dla rodzin osób chorych terminalnie. Magdalena Dunajska – Koordynator psychologów hospicjum w Bydgoszczy. Jeśli natomiast uznacie Państwo, że kluczowa jest relacja terapeutyczna, a nie konkretne doświadczenie terapeuty w zakresie onkopsychologii, zachęcam do znalezienia psychoterapeuty w Bydgoszczy, który pracuje z młodzieżą. Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Rozumiem, że poszukuje Pan wsparcia psychologicznego dla 15-letniego chłopca, którego mama walczy z nowotworem. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z psychologiem mającym doświadczenie w pracy z rodzinami chorych na nowotwory, a także praktykę w hospicjum.

Oto kilka propozycji psychologów z Bydgoszczy, szczególnie z dzielnicy Fordon, którzy mogą spełniać te kryteria:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Fordonie

Opis: Poradnia oferuje wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży, w tym tych, którzy przechodzą przez trudne sytuacje rodzinne.
Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka i Rodziny "Gdyńska"

Opis: Centrum oferuje specjalistyczne wsparcie dla dzieci i młodzieży, w tym pomoc psychologiczną w trudnych sytuacjach życiowych.
Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki

Pracownia Psychologiczna Doroty Domańskiej

Zalecałbym również skontaktowanie się z lokalnymi ośrodkami zdrowia psychicznego lub szkołą chłopca, aby uzyskać dodatkowe rekomendacje i wsparcie. W takich trudnych sytuacjach szkoła często może pomóc w znalezieniu odpowiedniego specjalisty.

Jeżeli potrzebuje Pan dodatkowej pomocy lub informacji, proszę dać znać.

Trzymam kciuki za znalezienie odpowiedniego wsparcia, tam jest bardzo bezpiecznie...
Witam serdecznie. Bardzo mi przykro z powodu trudnej sytuacji, w której znajduje się Pani syn i cała rodzina. Rozumiem, jak ważne jest znalezienie odpowiedniego wsparcia psychologicznego dla Pani syna. W Fordonie, dzielnicy Bydgoszczy, można znaleźć specjalistów, którzy mają doświadczenie w pracy z osobami chorymi na nowotwory oraz z ich rodzinami.

Jednym z takich miejsc jest Hospicjum im. ks. Jerzego Popiełuszki, które oferuje wsparcie psychologiczne zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin. Psycholodzy pracujący w hospicjach często mają doświadczenie w pracy z młodzieżą, która zmaga się z trudnymi emocjami związanymi z chorobą bliskiej osoby.

Innym miejscem, gdzie można szukać wsparcia, jest Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. To miejsce oferuje kompleksową opiekę, w tym również pomoc psychologiczną dla rodzin pacjentów onkologicznych.

Warto również rozważyć kontakt z lokalnymi poradniami psychologicznymi, które mogą skierować do specjalistów z odpowiednim doświadczeniem.

Proszę pamiętać, że wsparcie psychologiczne może pomóc Pani synowi w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i sytuacją, z którą się zmaga. Warto skontaktować się z tymi placówkami i zapytać o możliwość umówienia wizyty u psychologa z odpowiednim doświadczeniem. Życzę dużo siły i wsparcia w tym trudnym czasie.