Witam. Potrzebuje pomocy.od zeszłego roku od wiosny nagle dostałam ucisku w mostku,problemy z oddyc

3 odpowiedzi
Witam.
Potrzebuje pomocy.od zeszłego roku od wiosny nagle dostałam ucisku w mostku,problemy z oddychaniem,czasem boli mnie tam gdzie mam ucisk.od nie dawna zaczęło mi się kręcić w głowie najpierw słabo teraz mocniej.w zeszłym roku robiłam badania:wyniki z cytologia,tarczyca,rtg płuc,morfologia,9 razy EKG bo tyle razy była u mnie karetka,w tym roku nie dawno byłam u kardiologa.
Wszystkie wyniki są dobre.a ja nadal mam ten ucisk w mostku.
Przychodzi mi na myśl pytanie o oddech. Czy obserwowała Pani swoje wzorce oddechowe i próbowała może jakichś ćwiczeń? Podłożem bólów w mostku może być psychosomatyka, czyli napięcie emocjonalne może generować ból fizyczny. Pogłębiony oddech może stanowić furtkę, aby uwolnić emocje, przeżyć je i doznać ulgi.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Objawy z ciała, które Pani opisuje, mogą łączyć się z tym, jakie w danej chwili przeżywa Pani emocje (czy dobrym tropem jest to, że może Pani mieć odczucie niepokoju, lęku, obaw?), a także jakie automatyczne, mimowolne myśli pojawiają się tuż przed oraz w trakcie trwania ucisku w mostku. W związku z powyższymi, może mieć Pani swoje sposoby radzenia sobie z tą trudnością (m.in. wykonała Pani już badania lekarskie, które okazały się być dobre). Wspólne przyjrzenie się Pani trudnościom z psychologiem może być dla Pani ważnym kierunkiem, by lepiej zrozumieć te objawy i przeciwdziałać ich występowaniu w przyszłości. Z życzeniami dbania o siebie,
Iwona Łaskarzewska,
Psycholog
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeśli robiła Pani diagnostykę, która nic nie wykazała to wydaje mi się, że Pani objawy mogą wskazywać na podłoże psychologiczne i zaburzenia lękowe. Wskazana zatem byłaby wizyta u specjalisty - psycholog, psychoterapeuta, psychiatra.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.