Witam,potrzebuję porady w sprawie on wyników, czy muszę szybko szukać neurologa? Bardzo poważnie to

1 odpowiedzi
Witam,potrzebuję porady w sprawie on wyników, czy muszę szybko szukać neurologa? Bardzo poważnie to wygląda? Dodam iż na codzień ciężko pracuje w sklepie, dużo dźwigając i obciążając kręgosłup. Mam 30 lat.Dziękuję
opis badania
MR odcinka C kręgosłupa, sekwencje FSE obrazy T1-, T2-zal, T2-tirm w dwóch płaszczyznach wykazało:
-lordoza szyjna spłycona, z tendencją do kyfotycznego ustawienia i wtórnej redukcji przedniej rezerwy płynowej
kanału kręgowego
-niewielkie zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze na krawędziach trzonów C4-C6;
-krążki m-k odcinka szyjnego C2-3, C3-4, C4-5, C5-6 o częściowo obniżonym sygnale; krążek m-k C5-6 dodatkowo o
nieco obniżonej wysokości;
-tylne uwypuklenie krążka m-k C3-4, z niewielką modelacją worka oponowego i zaznaczonym przewężeniem otworów
m-k, w nieco większym stopniu po stronie lewej
-tylna wypuklina krążka m-k C4-5 z modelacją worka oponowego i redukcją przedniej rezerwy płynowej kanału
kręgowego z
-tylna wypuklina krążka m-k C5-6 z modelacją worka oponowego i redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego;
z przewężeniem otworów m-k, w nieco większym stopniu po stronie lewej
-rdzeń kręgowy bez widocznych zmian ogniskowych.
Wszystko zależy od Pani objawów klinicznych, czy występują zaburzenia czucia, dolegliwości o charakterze pieczenia, palenia lub osłabienie kończyn. Jeśli nie, można udać się do lekarza rehabilitacji celem przeprowadzenia badania klinicznego i wydania zaleceń