Witam, prawdopodobnie potrzebuję porady neurolaryngologa, ale nie mogę takiego znaleźć. Mój problem

1 odpowiedzi
Witam, prawdopodobnie potrzebuję porady neurolaryngologa, ale nie mogę takiego znaleźć. Mój problem polega na tym, że podczas badania błędnika VNG lekarz poinformował mnie, że jest brak zapisu, czyli brak zarejestrowanego oczopląsu. Badanie było powtórzone dwa razy, wynik ten sam, mimo iż podczas badania zawroty głowy występowały. Cierpię na powracające w różnych sytuacjach zawroty głowy, diagnozuje się od ok 8 lat, bez skutku. Rezonans głowy nic nie wykazał, okulista ok, neurolog ok, badanie słuchu ok.
Po badaniu VNG lekarz powiedział, że skieruje mnie gdzieś gdzie mogą mi pomóc, ale jeszcze nie wiem gdzie to będzie. Czekam na wizytę. Nadal nie mam leków, jak dostaję zawrotów pozostaje mi łykać Vertiheel, który słabo pomaga, ale jestem w stanie o własnych siłach wyjść z pracy. Pierwszy raz dostałam zawrotów właśnie w pracy ok 8 lat temu, z wymiotami, leżąca na podłodze, nie byłam w stanie sama wstać, zostałam zabrana do szpitala, gdzie po wielu badaniach nie potrafili postawić diagnozy, wypisali mnie z informacją, że mam zniesienie lordozy szyjnej i to może od tego.
Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić. Co może oznaczać brak pojawienia się oczopląsu w badaniu VNG?
Pozdrawiam Justyna
Witam serdecznie!
Powyższy wynik wskazuje na brak odruchu przedsionkowo-ocznego ( świadczy o braku pobudliwości błędników ).
W przypadku opisywanych dolegliwości należałoby wykonać pełną diagnostykę otoneurologiczną z pogranicza laryngologii/neurologii - wykonywana przez laryngologów. Obejmuje między innymi: (VNG, SEP, VEP, VEMP, BERA).badania laboratoryjne (hormonalne, morfologia, markery procesu zapalnego), USG tt. dogłowowych, RTG czynnościowy kręgosłupa szyjnego, SEP- ocene potencjałów somatosensorycznych, ocene poszczególnych odcinków drogi słuchowej (BERA, Otoemsję akustyczne) oraz badanie Rezonansu magnetycznego OUN z oceną okolicy kątów mostowo-móżdżkowych. - całość możliwa do wykonania w Bydgoszczy - analizując kompleksowo poszczególne składowe zmysłu równowagi (błędnik, wzrok, proprioceptory - czucie głębokie) jesteśmy w stanie określić lokalizację ewentualnej patologii
Po badaniach możliwość leczenia farmakologicznego, metody habituacji przedsionkowej w zależności od etiologii!
W przypadku pytań proszę o kontakt.
Zapraszam - Marcin Daroszewski
laryngolog-bydgoszcz.pl
Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.