Witam, Problem z jedzeniem, życiem codziennym/ partnerskim. Chęć żucia jakichkolwiek przekąsek ,zap

7 odpowiedzi
Witam,
Problem z jedzeniem, życiem codziennym/ partnerskim. Chęć żucia jakichkolwiek przekąsek ,zapychania się nimi do tego stopnia ze na drugi dzień jest złe samopoczucie dodatkowo chęć wypluwania danego jedzenia- do jakiego specjalisty się udać?
Dzień Dobry,
widzę, że sprawa jest trudna. Polecam skontaktować się ze specjalistą, aby szerzej omówic ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Opisane objawy mogą świadczyć o zaburzeniach odżywiania. Konieczna jest konsultacja psychologiczna. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzien dobry,
Opisana sytuacja świadczy o tym, że nie radzi sobie Pani z doświadczanymi emocjami. Warto zastanowić się skąd chęć wypluwania jedzenia, czy pojawił się lęk przed przytyciem. Warto, aby umówiła się Pani na wizytę u psychologa, który będzie mógł przeprowadzić szczegółowy wywiad i wspólnie z Panią znaleźć przyczynę tego stanu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, wskazane przez Panią objawy mogą świadczyć o tym, że reguluje Pani odczuwane stany emocjonalne za pomocą jedzenia, a co za tym idzie o zaburzeniach odżywiania. Warto skonsultować się w tym temacie z psychologiem celem otrzymania profesjonalnego wsparcia. Pozdrawiam
W przypadku pojawienia problemów z jedzeniem zalecana jest kompleksowa opieka, warto skonsultować się na wszelki wypadek z kilkoma specjalistami w tej dziedzinie:

1.Konsultacja z dietetykiem lub dietetykiem klinicznym: Profesjonalny dietetyk może pomóc w zrozumieniu, dlaczego pojawiają się te silne potrzeby i jak można poprawić nawyki żywieniowe.

2.Psycholog lub terapeuta: Skonsultowanie się z psychologiem może być bardzo pomocne, szczególnie jeśli te trudności związane są z aspektami emocjonalnymi lub psychologicznymi.

3. Terapeuta specjalizujący się w zaburzeniach odżywiania: Jeśli problemy związane z jedzeniem są głębsze i mogą mieć charakter zaburzeń odżywiania, terapeuta specjalizujący się w tym obszarze może być konieczny.

4.Lekarz rodzinny lub internista: Jeśli istnieją również objawy fizyczne (takie jak problemy z trawieniem), wskazane może być skonsultowanie się z lekarzem, aby wykluczyć ewentualne problemy zdrowotne.
Jeśli masz problemy z jedzeniem, życiem codziennym i życiem partnerskim, dobrym krokiem może być konsultacja z psychoterapeutą lub psychologiem. Specjaliści ci mogą pomóc zrozumieć korzenie tych trudności, pracować nad emocjonalnymi aspektami związanymi z jedzeniem oraz oferować wsparcie w radzeniu sobie z sytuacją.

Jeżeli jednak problemy z jedzeniem prowadzą do szkód zdrowotnych, taki jak wymioty czy inne niezdrowe praktyki, może być również wskazane skonsultowanie się z lekarzem lub dietetykiem w celu uzyskania pomocy dotyczącej zdrowego stylu życia.

Warto pamiętać, że skonsultowanie się z profesjonalistą jest ważne, aby uzyskać spersonalizowane i skuteczne wsparcie dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.
Dzień dobry, opisany problem może wymagać konsultacji z obszaru psychodietetyki oraz psychoterapii. Występowanie problemów z zakresu życia codziennego/partnerskiego mogą być związane z potrzebą spożywania przekąsek, wypluwania jedzenia.

Eksperci

Jarosław Górnicki

Jarosław Górnicki

Alergolog

Warszawa

Roman Sikora

Roman Sikora

Pediatra, Neonatolog

Częstochowa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Krzysztof Buczyłko

Krzysztof Buczyłko

Alergolog

Łódź

Iwona Królik

Iwona Królik

Alergolog, Pulmonolog

Lublin

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 41 pytań dotyczących usługi: zaburzenia odżywiania
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.