Witam, proszę o informację jak na mój organizm wpływa stałe branie xanaxu 1 mg, zdarza się że biorę

3 odpowiedzi
Proszę o informację jak na mój organizm wpływa stałe branie xanaxu 1 mg, zdarza się że biorę 7 tabletek dziennie.
Czy da się w jakiś sposób oczyśćic organizm z tego ?
Nie jestem uzależniona bo umiem bez tego funkcjonować biore to rekreacyjnie jednak z obawy o swoj organizm chce z tym skończyć.
Dzień dobry, z listu wynika, że nie do końca zdaje sobie Pani sprawę z tego czym jest Xanax i jakiego rodzaju zagrożenia może spowodować niefrasobliwe branie tego leku. Xanax jest lekiem przeciwlękowym z grupy benzodiazepin, czyli lekiem do krótkotrwałego stosowania ze względu na działanie uzależniające. Lek jest wydawany na receptę przez lekarza psychiatrę, w związku z tym dziwi mnie i martwi Pani dotychczasowe "rekreacyjne" podejście do tej sprawy. Mam wrażenie, że nie dzieli się Pani tutaj całą prawdą i Pani stan jest dużo poważniejszy niż został przedstawiony. Xanax bierze się jedynie wtedy, kiedy objawy lękowe są tak nasilone, że znacznie upośledzają codzienne funkcjonowanie, czyli w ostateczności, a nie jak to Pani opisała rekreacyjnie. W mojej dotychczasowej, kilkuletniej praktyce psychoterapeutycznej, spotkałam się z przypadkami uzależnienia od benzodiazepin i proszę mi wierzyć, odstawienie leków nie jest prostą sprawą. Nie informuje Pani ile czasu bierze Xanax, ale po dawkach wnoszę, że jest to dłuższy czas i nastąpiło już zjawisko tolerancji na lek. Odstawienie wymaga stopniowego zmniejszania dawek i w zależności od stopnia uzależnienia będzie wiązało się z wystąpieniem w mniejszym lub większym stopniu tzw "zespołu odstawiennego" czyli różnymi bardzo przykrymi dolegliwościami fizycznymi. Żeby cały proces zakończył się sukcesem potrzebne jest dobre przygotowanie pacjenta, a więc współpraca z psychiatrą, psychoterapeutą i czasami przy nasilonych objawach odstawiennych również lekarzem internistą lub nawet pobytem na oddziale szpitalnym. Samodzielnie próby odstawienia mogą być trudne, a nawet niebezpieczne dla zdrowia. W sieci znajdzie Pani inspirujące historie pacjentów, którzy zdołali zmierzyć się z tym problemem. Polecam taką lekturę, bo rozszerza świadomość z czym przyjdzie się mierzyć. Życzę wytrwałości i powodzenia !

Witam jest Pani uzalezniona od Xanaxu i nalezy rozpoczac terapie u psychologa pod kątem uzaleznienia.W uzaleznieniach od srodkow psychoaktywnych brak jest poczucia choroby.Zalecalabym 100%czystosc od Xanaxu,calkowita rezygnacje z tej substancji.Dowodem uzaleznienia jest"rozpędzanie" się w dawkowaniuskoro dochodzi u Pani az do 7 tabletek dziennie.Psycholog Anna Ozadowicz z Lodzi
Dzień dobry. To bardzo cenne, że Pani pyta. I w związku z Pani pytaniem warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Po pierwsze, o działanie leku, właściwe dawkowanie oraz jego wpływ na organizm (w tym skutki uboczne i kwestie ewentualnego działania uzależniającego) zawsze należy pytać lekarza, który daną substancję przepisuje. Jego obowiązkiem jest udzielić Pani wszelkich niezbędnych informacji. Druga kwestia dotyczy problemu ewentualnego uzależnienia. Xanax niestety należy do grupy leków wywołujących taką zależność od substancji czynnej. Zwiększanie ilości tabletek przyjmowanych, aby osiągnąć taki sam efekt, jest oznaką wzrostu tolerancji organizmu na lek, a to może świadczyć o wykształceniu się właśnie uzależnienia. Niestety, leki przeciwlękowe mogą również uzależniać w innym mechanizmie, tj. u danej osoby wykształcają się pewne przekonania, które sprawiają, że w jej mniemaniu stosowanie substancji jest "konieczne". To niepokojące. Nie sposób jednak postawić rzetelnej diagnozy na podstawie tak niewielkiej ilości informacji, w dodatku bez osobistego spotkania. W tej sytuacji zalecałabym odbycie wizyty u psychoterapeuty (np. poznawczo-behawioralnego). Dopiero po konsultacji ze specjalistą będzie można podjąć kroki nakierowane konkretnie na Pani problem. Pozdrawiam serdecznie.