Witam. Proszę o interpretacje badań (podane poniżej), ale najpierw nakresle krótko moją sytuację.

1 odpowiedzi
Proszę o interpretacje badań (podane poniżej), ale najpierw nakresle krótko moją sytuację.
Mam 28lat i od 9lat staram się o dziecko. Dodam że Mój były mąż z którym staraliśmy się o dziecko przez 5lat miał już 2 córki. Z obecnym partnerem staramy się juz od ponad 3lat. Mieszkamy na stałe w UK gdzie byliśmy w klinice leczenia niepłodności. Po zrobieniu wszystkich badań, lekarz uznał że wyniki są dobre i nie widzą żadnej przyczyny, ale ponieważ problem jest długoletni zostaliśmy zakwalifikowani i wpisani na listę In Vitro.
2tyg temu byłam w Polsce i postanowiłam zrobić sobie na własną rękę badania hormonów i krwi. Patrząc na wyniki i normy danych hormonów wydaje mi się że wyniki są złe i że tutejsi lekarze nie do końca mają rację. Bardzo Proszę o jakąkolwiek pomoc i interpretacje wyników hormonów :
[K99]Estradiol 614pmol/l, Estradiol trad.167,62pg/ml
[L65] FSH 2,77 U/l, [N55]Progesteron 29,1 nmol/l
Progesteron trad. 9,137 ng/ml,
[N59]Prolaktyna 210 Mu/l,
[O41]Testosteron 1,53 nmol/l
Kwas foliowy 4,59 ng/ml
Dodatkowo w morfologii 3 wyniki są ponad normę a 1 poniżej
Średnia objętość PLT 12,3
Odsetek eozynocytów 4,5%, monocytów 11,9%
Odsetek neutrocytów 49,1%.

Z góry bardzo dziękuje za każdą pomoc.
Proste omówienie wyników badań, w stosunku do ich norm laboratoryjnych nie jest wystarczającym sposobem diagnostyki. Proszę zgłosić się na konsultację ginekologiczną, ze szczegółowym badaniem ultrasonograficznym i możliwością poszerzenia diagnostyki o dalsze badania laboratoryjny celem szerszego spojrzenia na istotę Pani problemu. Bez właściwej diagnostyki odpowiedź na pani pytanie jest niemożliwa.
Ocena stężenia hormonów wymaga szerszej informacji o okolicznościach ich pobrania, np. dnia cyklu w którym zostało badanie wykonane.