Witam proszę o interpretację wyników RTG czekam na wizytę obecnie i chciałabym wiedzieć też jak sobi

1 odpowiedzi
Witam proszę o interpretację wyników RTG czekam na wizytę obecnie i chciałabym wiedzieć też jak sobie pomóc nie mogę spać w nocy mnie najbardziej boli kręgosłup promienieje do kości udowej do stopy i chciałabym się dowiedzieć jak to leczyć jakie wykonać badania jeszcze i jaka może być to choroba :

Spondylioliztheza poziomu L5-S1
szerokości 11mm z kręgoszczeliną w wędzinie łuku kr L5 szerokości 8mm i z następowym obniżeniem tej przestrzeni międzykręgowej. Niekorzystne poziome położenie kości krzyżowej z przesunięciem ku przodowi linii statycznego ciążenia kręgosłupa. Skolioza lewo wypukła llst w obrębie pogranicza Th-l.
Kregoszczelina L5 to wada wrodzona z powodu której doszło do kręgozmyku L5S1 czyli ześlizgu kręgów. I ucisku na korzenie nerwowe w pierwszym rzędzie do rehabilitacji. Przy braku poprawy do leczenia operacyjnego.