Witam ! prosze o jakas wskazowke odnosnie mojego problemu i dotychczas wykonanych badan. od 2 msc ma

2 odpowiedzi
Witam ! prosze o jakas wskazowke odnosnie mojego problemu i dotychczas wykonanych badan. od 2 msc mam w prawym nadobojczyku guzek gdy leze chowa sie on tak jakby pod kosc obojczyka jak podniose reke do gory wychodzi na wierzch . Mam wykonana morfologie jest wrecz idealna zadych odchylen od norm procz OB ktore wynosi 22 i Crp wynoszace 14.8 bylem u lekarza rodzinnego dostalem skierowanie na rtg klatli piersiowej oto wynik : przepona ustawiona prawidlowo. jamy oplucnowe wolne pola plucne bez swiezych zmian ogniskowych i naciekowych krazenie plucne wydolne cien serca rtg w granicach normy. Lekarz rodzinny wyslal mnie do onkologa onkolog na usg szyi i nadobojczykow :wynik: w prawym dole nadobojczykowym widoczna jest owalna masa guzkowa gladkokonturowana wielkosci 21 mm na 14 mm hipoechogeniczna lezaca stycznie do naczyn podobojczykowych wskazujaca na obecnosc torbieli ale nie mozna wykluczyc powiekszonego wezla chlonnego do rozwazenia Bac lewa okolica nadobojczykowa bez cech limphadenopatii. Nie goraczkuje nie poce sie nie odczuwam jakiegos nadmiernego zmeczenia swedzi mnie czasami skora ale widac na niej takie plamy typowe dla skory atopowej. nic mnoe nie boli od zawsze jestem szczuplym mezczyzna waze mniej wiecej z 74 kg. prosze o jakas odpowiedz czy wykonane dotad badania juz wykazaly by badz nakreslily jakis nowotwor wezlow chlonnych typu chloniak ziarnica?przed pojawieniem sie tego guzka pracowalem fizycznie przez w tyg przy drzewie bala mnie tez czasami uszy i ropieja. czy moze to byc rzeczywiscie tylko torbiel badz jakis tluszczak? dziekuje za odpowiedz
Widzę, że to pytanie do onkologa.
Mnie się pojawia pytanie, czy nie warto by zrobić punkcję i zbadać tkankę stanowiącą ową torbiel?

OB i CRP sugeruje stan zapalny, ale nie mamy pewności, czy jest to związane z okolicą obojczyka. Na RTG nie ma wzmianki o ognisku rakowym. NA USG onkolog rozważył dwie możliwości: torbiel lub powiększony węzeł chłonny. Ja to rozumuję, że nowotworu nie podejrzewa. Biopsja do badania histopatologicznego rozwieje wątpliwości. Pozdrawiam