Witam....prosze o pomoc , jestem 4 lata po operacji po usunieciu macicy i szyjki ....po tej operacji

8 odpowiedzi
Witam....prosze o pomoc , jestem 4 lata po operacji po usunieciu macicy i szyjki ....po tej operacji zaczely sie problemy z bolem prawej strony tuz pod zebrami , robiono mi przeswietlenie (rtg) co uwidocznione jest zagazowanie okreznicy bol i wydymajacy brzuch nie daja mi zyc, obecnie robilam ponowne rtg i jest coraz gorzej....co mam z tym zrobic?...prosze o pomoc i porade.
Proszę odwiedzić chirurga

Dzień dobry.
Proszę zgłosić się do Poradni Chirurgicznej. Przyczyn bólu brzucha na granicy z klatką piersiową może być bardzo wiele. Prawdopodobnie taka odpowiedz nie jest zadowalająca, ale bez badania i diagnostyki takiej jak badania laboratoryjne i obrazowe nie sposób precyzyjnie postawić rozpoznania i Pani pomóc.
Z poważaniem GK
Prawdopodobna przemijająca niedrożność zrostowa pooperacyjna.
Wszystko zależy od decyzji najbliższego chirurga.
Przede wszystkim należy zgłosić się do specjalisty i przeprowadzić badania - kolonoskopia, tomografia... RTG to zgrubne badanie, wyklucza niedrożność czy perforację.
Dzień dobry

Przebyte zabiegi operacyjne zwłaszcza w zakresie miednicy małej mogą skutkować rozwojem zrostów, które wtórnie wywołują dolegliwości bólowe.
Jednakże podała Pani zbyt mało informacji - czy wykonano USG, badania krwi, moczu?
Przyczyn dolegliwości może być wiele - należy także rozważyć konieczność wykonania kolonoskopii.
Zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam
Jasiuk
Trudno odnosić się do tego przypadku, gdyż jest za mało danych. Obecna sytuacja raczej nie ma związku z przebytą operacją. Nie wiem w jakim Pani jest wieku. Myślę, że uzasadniona będzie kolonoskopia.
Proponuję udać się do chirurga.
Szanowna Pani, przede wszystkim należy Panią dokładnie zbadać. Na podstawie badania klinicznego ustalić dalszą, konieczną diagnostykę. Nie zawsze, na podstawie jedynie zdjęcia RTG, można rozpoznać chorobę. Pozdrawiam i zapraszam.