Witam Proszę o udzielenie informacji co w takiej sytuacji mam zrobić??? Problem polega na tym że zma

1 odpowiedzi
Witam Proszę o udzielenie informacji co w takiej sytuacji mam zrobić??? Problem polega na tym że zmagam się z bólem stawu skokowego gdzieś około 1,5 roku wiec wybrałem się do lekarza Pierwszego kontaktu dostałem skierowanie do specjalisty Ortopedy
Wynik badania RTG (staw skokowy prawy)
- Szerokość stawów zachowana. Bez cech przebudowy kostnej Prawdopodobne dodatkowe jądro kostnienia przestrzeni wierzchołka kostki bocz zalecenia (unikać przeciążenia stopy smarować maścią) jak ból nie minie proszę wrócić za 4 tygodnie ( wiec wracam po około 9 tygodniach brak możliwości dostania się do lekarza pandemia dostaje skierowanie na badanie USG
Wynik badania USG st skokowego prawego
-Pogrubienie otoczki ścięgna i płyn wokół przebiegu ścięgna m-strzałkowego długiego na dł ok 23mm , szer. ok 10mm i gr ok 5mm na jego przebiegu do przodu od kostki bocznej. Poza tym ścięgna prostowników i zginaczy palców i palucha bez cech obecności zmian ogniskowych i patologicznej ilości płynu w otoczeniu
zalecenia (maść kolejna i tabletki 30 szt) niestety po okresie 8 tygodni wracam do poradni nic nie pomogło Wiec dostaje skierowanie na badanie Rezonansu Magnetycznego dalej trwa pandemia czas oczekiwania na badanie około 4 tygodni plus czas oczekiwania na opis to 2 tyg Wynik badania MR stopy prawej
Struktura kostnej stopy prawej w zakresie możliwym do oceny bez uchwytnych zmian ogniskowych. W sąsiedztwie ścięgna mięśnia strzałkowego długiego oraz ścięgna głowy skośnej mięśnia przywodziciela palucha, widoczne są wysokosygnałowe w obrazach PD fs zmiany, które posiadają wysoki sygnał również w sekwencjach T1 zależnych, Obraz może odpowiadać obecności niewielkiej ilości płynu. Samo ścięgno mięśnia strzałkowego długiego nie wykazuje cech zmian patologicznych. W stawie klinowo-łódkowatym od strony podeszwowej, widoczna jest również niewielka ilość płynu. W projekcji czołowej, w otoczeniu ścięgna strzałkowego krótkiego oraz ścięgna mięśnia strzałkowego długiego, widoczna jest dość duża ilość płynu wysiękowego, gdzie widoczny jest zbiornik o wymiarze ok. 13 x 6 mm powodujący ucisk na więzadło strzałkowo-piętowe. Sygnał z CFL jest prawidłowy. Jego ciągłość jest zachowana. Więzadło trójgraniaste bez odchyleń od stanu prawidłowego. Niewielka ilość płynu wysiękowego w szparze stawu skokowo-piętowego. Więzadło strzałkowo-skokowe w obrazach PD fs o dyskretnie podwyższonym sygnale, jednakże jego ciągłość jest zachowana. Podwyższony sygnał jest także widoczny w obrębie PTFL. W jego otoczeniu widoczny jest również zbiornik płynu. W topografii stawu skokowo-łódkowatego w okolicy grzbietowej, widoczne są dwa zbiorniki płynów do średnicy ok. 15 mm. Poza tym struktury stawu skokowo-goleniowego uwidocznione w dostarczonym do oceny badaniu MR bez odchyleń od normy.
Zalecania Lekarza szukac innej przychodni ( na pytanie gdzie mam szukać ???) w warszawie Leczenie i badania zajeły około 1,5 roku w Szpitalu Wojewódzkim. Moje pytanie brzmi co mam robić gdzie sie udać?
Pozdrawiam mężczyzna lat 41
Witam,
Czy były wykonywanie badania reumatologiczne? Poziom kwasu moczowego?
Rozważyłbym konsultację reumatologiczną lub leczenie p. zapalne i rehabilitację ale bez zbadania stopy nie da się powiedzieć jak najlepiej Panu pomóc.