Witam. Proszę powiedzieć mi czy jest nadzieja dla mnie. Cierpię na ogromne napady paniki moje życie
4
odpowiedzi
Proszę powiedzieć mi czy jest nadzieja dla mnie. Cierpię na ogromne napady paniki moje życie ograniczało się tylko do domu i pracy niestety w pracy tez zaczęłam miewać napady. Robi mi się duszno, serce bije i czuje jakbym miała umrzeć a jedyne co chce zrobić to uciec. Powoli czuje ze nie poradzę sobie z tym stanem. Jeśli jest szansa abym wyleczyła się z tego i funkcjonowała jak inni ludzie proszę powiedzieć mi co mam robić i w jakim kierunku iść na leczenie? Ja wiem ze już sama sobie nie poradzę :(
Bardzo mi przykro, że Pani to przeżywa, napady paniki to rzeczywiście jedne z najbardziej nieprzyjemnych przeżyć. Na szczęście mimo że są tak ciężkim przeżyciem, to bardzo skutecznie można je leczyć! Doradzałabym Pani konsultację u lekarza psychiatry i równocześnie podjęcie terapii, najlepiej poznawczo behawioralnej. Najprawdopodobniej dość szybko odczuje Pani poprawę.
Powodzenia!
Powodzenia!
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Proponuję w pierwszej kolejności udać sie psychiatry, potem poszukać psychoterapeuty dla siebie.
Pozdrawiam Joanna Borowczak
Pozdrawiam Joanna Borowczak
Warto podjąć kompeksową terapię opartą o wspłópracę z psychiatrą i psychoterapeutą. Z lekarzem dobierze Pani stosowne leki umożliwiające pewną stabilizację emocji, a z terapeutą podejmie działania ułatwiające panowanie nad atakami paniki. Zdobycze wspłóczesnej psychologii i psychoterapii umożliwiają skuteczne radzenie sobie z lękami. Pozdrawiam Rafał Dobolewski
Przy napadach paniki wiele prawidłowych doznań somatycznych (jak na przykład bicie serca) może stać się przedmiotem błędnych interpretacji (umierania, ataku serca itp.). Takie postrzeganie tych objawów zwiększa lęk, co prowadzi do wzmocnienia objawów z ciała tworząc błędne koło (lęk powoduje m.in. szybsze bicie serca, spłycony oddech, suchość w ustach, co często błędnie utwierdza w przekonaniu o tym, że coś niedobrego się z nami dzieje). Dzięki psychoterapii poznawczo-behawioralnej może nauczyć się Pani technik, które pomogą Pani zapanować nad napadami paniki.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.