Witam, przychodzę z pytaniem. Mam 14 lat. Codziennie (szczególnie wieczorami) kładę się na łóżku i p

3 odpowiedzi
Witam, przychodzę z pytaniem. Mam 14 lat. Codziennie (szczególnie wieczorami) kładę się na łóżku i po prostu zaczynam płakać. Pełno wspomnień i złych myśli ( rzeczy których się boje ) napływają mi do głowy. Czy to coś oznacza?
Witam,
okres dojrzewania, w którym jesteś wiąże się z wieloma wyzwaniami, emocjami (często skrajnymi). Już nie dziecko - jeszcze nie dorosły. Jest to czas intensywnych zmian. Często młody człowiek może czuć się zagubiony. Warto skorzystać ze wsparcia. Być może osobą, z którą masz dobry, bezpieczny kontakt jest rodzic, rodzeństwo lub ktoś inny z otoczenia i z nim właśnie możesz omówić to co Cię niepokoi. Rozmowa z psychologiem, osoba neutralną w przyjaznej akceptującej atmosferze byłaby zapewne również pomocna. Z uwagi jednak na to, że jesteś osobą niepełnoletnią wyrazić na to zgodę muszą rodzice. Pracując z młodzieżą otrzymuję często informacje zwrotne że takie bezpieczne spotkania, rozmowy są dla nich pomocne. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka Chojnacka

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, jeśli masz bliską osobę z którą możesz o tym porozmawiać to warto to zrobić - taka rozmowa może dać wsparcie i zrozumienie. Jeśli jednak nie posiadasz takiej osoby w swoim otoczeniu to warto powiedzieć o tym rodzicom i zaproponować wizytę u psychologa. Pozdrawiam serdecznie, mgr Karolina Adamek
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
To, co opisujesz, może być oznaką, że przeżywasz trudne emocje, z którymi ciężko ci sobie poradzić. Codzienne uczucie smutku, płacz oraz natłok negatywnych myśli to objawy, które mogą mieć różne podłoże. Na pewno jednak nie można tego zignorować. Ważne jest, abyś zrozumiała, co jest przyczyną obniżonego nastroju, bo dzięki temu będzie łatwiej znaleźć rozwiązanie. Podziel się swoimi trudnościami z kimś zaufanym, zwróć się np. do rodziców, starszego rodzeństwa, nauczyciela, pedagoga szkolnego. Opowiedz co się dzieje, jakie masz objawy, co się martwi. Wyrażenie na głos naszych trudności przynosi ulgę. Jeśli masz taką możliwość to zachęcam także do konsultacji z psychologiem. Często zdecydowanie łatwiej mówić o swoich emocjach i problemach osobie obcej, która cię nie ocenia. Trzymam kciuki!
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.