Witam, rok temu dopadł mnie stan nie chcenia z niczego, nie bylo konkretnego powodu aby moj organizm

4 odpowiedzi
Witam, rok temu dopadł mnie stan nie chcenia z niczego, nie bylo konkretnego powodu aby moj organizm jak i glowa tak zareagowały. Czulam sie bezradnie, nieszczęśliwa i pozbawiona wszystkich checi życia, pojawialy sie mysli samobojcze. Ten stan trwal jakiś czas. Potem gdy sie minimalnie polepszyło zauwazylam u siebie brak radosci z zycia oraz fakt ze cos sie we mnie juz zmienilo. Obecnie mam napady zlosci, ktore niepotrafie powstrzymać, jakby moja glowa odmawiala mi posluszenstwa i robila co innego oraz w tych stanach jestem bardzo negatywna na ludzi i otoczenie. Potrzebuje wskazowki w jakim kierunku sobie pomoc bo jeszcze gdzies trzymam sie rekami i nogami od specjalistów, zaczelam od sportu aby sie wyladowac ale jednak stwierdzilam ze to nie jest dla mnie. Mysle czy to kwestia charakteru czy faktycznie powinnam zglosic sie o pomoc? Jeszcze chce zaznaczyc, ze przed tym epizodem, ktory opisalam wczesniej bylam cierpliwa osoba, pelna zycia i checi na poznawanie swiata.
Dziekuje za wszelka pomoc.
Wydaje się, że przeżywasz trudny okres, który może być związany z depresją lub innymi problemami zdrowia psychicznego. To, co opisujesz, to poważne objawy, które wpływają na Twoje codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Oto kilka kroków, które mogą pomóc:

Konsultacja z lekarzem rodzinnym lub psychiatrą: Specjalista może pomóc zdiagnozować, czy Twoje objawy są związane z depresją lub innym zaburzeniem zdrowia psychicznego. Może również zaproponować odpowiednie leczenie, w tym terapię lub leki.

Terapia: Rozmowy z psychologiem lub terapeutą mogą pomóc Ci zrozumieć źródło Twoich problemów i nauczyć się technik radzenia sobie z emocjami.

Wsparcie od bliskich: Dzielenie się swoimi uczuciami z zaufanymi osobami w Twoim otoczeniu może przynieść ulgę i wsparcie. Czasem nawet rozmowa z bliską osobą może pomóc w znalezieniu nowych perspektyw.

Jeżeli czujesz, że samodzielne radzenie sobie nie przynosi poprawy, zdecydowanie warto skonsultować się z profesjonalistą. Specjalista pomoże zidentyfikować problem i zaproponować skuteczne strategie leczenia. Twoje zdrowie psychiczne jest równie ważne jak zdrowie fizyczne, i zasługujesz na pomoc, aby poczuć się lepiej.

Dzień dobry, objawy przez panią zgłaszane mogą wskazywać na utrzymującą się depresję, dystymię lub inne zaburzenia nastroju. Na początek może Pani zacząć od wizyty u lekarza rodzinnego - przeprowadzi on szereg badań diagnostycznych, które wykluczą inne podłoże utrzymującego się stanu u Pani. Jeśli zdecyduje, może również zaproponować leczenie farmakologiczne. Depresja jest bowiem chorobą kliniczną, która wpływa na zaburzenie gospodarki neuroprzekaźników w mózgu. Wymaga leczenia farmakologicznego oraz terapeutycznego. Równocześnie proponuję: 1) Ruch w postaci spaceru na świeżym powietrzu min. 30 minut dziennie 2) dieta oparta na diecie śródziemnomorskiej (lub pochodnej - dieta MIND) 3) higiena snu 4) ćwiczenia oddechowe. Jeśli jest Pani w stanie pomimo średniego samopoczucia zadbać o te 4 obszary samodzielnie, to świetnie! Jeśli zdecyduje się Pani dodatkowo na konsultację psychologiczną, będzie to dobry krok w kierunku poprawy Pani samopoczucia. Konsultacja nie jest zobowiązującą formą współpracy - może być doraźna lub można umówić się na dłuższą współpracę ze specjalistą. Decyzja zawsze jest po Pani stronie. Nie ma absolutnie nic złego w tym, żeby sięgać po pomoc specjalistów. Życzę powodzenia w odzyskaniu sił witalnych i ciekawości świata!
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Wydaje mi się, że jeśli pogorszony nastrój utrzymuje się długo, warto sięgnąć po pomoc. Każdy czasem potrzebuje wsparcia i pokierowania. Psycholog czy psychoterapeuta będzie mógł wyjaśnić mechanizmy stanu depresyjnego i poradzić co można zrobić żeby poczuć się lepiej. Polecam konsultację ze specjalistą oraz książkę "Pokonaj Depresję, Stres i Lek" Briersa.
Szanowna Pani, dziękuję za podzielenie się swoją historią. Z opisu wynika, że przeszła Pani przez trudny okres, który wpłynął na Pani samopoczucie i zachowanie. Zmiany, które Pani odczuwa – brak radości, napady złości, negatywne myśli – mogą wskazywać na potrzebę konsultacji z profesjonalistą. Czasami takie stany mogą wynikać z problemów, które wymagają wsparcia specjalisty, jak psycholog czy psychiatra.

Warto rozważyć spotkanie z terapeutą, który pomoże Pani zrozumieć przyczyny tych zmian i znaleźć skuteczne sposoby radzenia sobie z nimi. Pani dotychczasowe kroki, jak aktywność fizyczna, były ważnym etapem, ale jeśli nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, to dodatkowa pomoc może okazać się kluczowa. Proszę pamiętać, że sięgnięcie po wsparcie to oznaka troski o siebie, a nie słabości. Warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne, aby móc wrócić do pełni życia, które kiedyś Pani cieszyło. Życzę Pani dużo siły i odwagi w dalszych krokach. Z poważaniem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 210 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.