Witam serdecznie Bardzo proszę o pilną pomoc co robić liczy się czas mianowicie chodzi o tatę na bad

1 odpowiedzi
Witam serdecznie Bardzo proszę o pilną pomoc co robić liczy się czas mianowicie chodzi o tatę na badaniu PET-TK18F(FDG) uwidoczniono obszar patologicznego wychwytu radioznacznika w rzucie:
1.policyklicznej zmiany hipodensyjnej(lub kilku zmian obok siebie) w segmentach II,IV,VIII wątroby ,SUV MAX9.5 o średnicy do 10 cm
Ponadto miernie podwyższone gromadzenie w węzłach chłonnych w śródpiersiu i we wnękach płucnych, najpewniej o charakterze odczynowym.
Miernie podwyższony wychwyt FDG na poziomie trzonu żołądka , najpewniej o charakterze zapalnym.
Ubytek gromadzenia na poziomie lewego płata czołowego mózgu, o średnicy około 2 cm ,przy zmianie po kraniektomii.
Poza tym dystrybucja radioznacznika w pozostałych objętych badaniem segmentach ciała fizjologiczna .
Przerost prostaty
WNIOSEK:
Badanie PET/TK odpowiada rozsiewowi choroby nowotworowej do wątroby.Nie uwidoczniło się możliwe ognisko pierwotne.

BARDZO PROSZĘ O POMOC .Tata nie może mieć robionego rezonansu magnetycznego bo ma KLIPSA METALOWEGO w głowie po wylewie podpajęczynówkowym.Teraz czekamy na wynik TK czy może być wykonana biopsja gruboigłowa bo są naczyniaki na wątrobie.Jakie badania jeszcze wykonać ??? co robić jeśli nie będzie możliwości wykonania biopsji gruboigłowej ? LICZY SIĘ CZAS .Jakie rokowania ? Kto konkretny może i powinien prowadzić tate ,aby postawić diagnozę BEZ ROZCIĄGANIA W CZASIE .PROSZĘ O POMOC I DZIĘKUJĘ ZA ZROZUMIENIE.
Dzień dobry,
Badanie PET uwidoczniło zmiany podejrzewane o rozsiew choroby nowotworowej do wątroby - czy Pacjent w przeszłości chorował na jakiś nowotwór? W celu potwierdzenia charakteru zmian w wątrobie należy rozważyć biopsję (np. gruboigłową). Dalsze postępowanie zależy od bardzo wielu czynników - m. in. wywiadu i badania Pacjenta. Należy niezwłocznie skonsultować się w regionalnym Centrum Onkologii celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam serdecznie,
lek. Bartosz Bieżyński