Witam serdecznie chciałabym zapytać czy przedawkowanie tabletek odchudzajacych Therm Line Fast (2 ta

2 odpowiedzi
Chciałabym zapytać czy przedawkowanie tabletek odchudzajacych Therm Line Fast (2 tabletki wzięte w odstepie 4-5 godzin popite za każdym razem dużym kubkiem mocnej rozpuszczalnej kawy) 1 tabletka zawiera 241 mg ekstraktu z zielonej kawy, do tego w ciagu dnia zjedzone tylko pół talerza zupy, u osoby majacej 160 cm wzrostu i ważącej 53 kg, będącej 3 miesiące po porodzie, mogą wywołać jednorazowy napad padaczkowy?
Dzień dobry,

Jednorazowy atak padaczki może wystąpić z różnych przyczyn i nigdy się nie powtórzyć - do przyczyn mogą należeć stres, zmęczenie, nieprawidłowy poziom glukozy we krwi czy wysoka temperatura. Bardzo duża ilość kofeiny i substancji zwiększających termogenezę w krótkim czasie (termogeniki + mocna kawa), a równocześnie krytycznie mała ilość dostarczonej energii z pożywieniem mogły przyczynić się do wystąpienia napadu - nie wspominając o dużym obciążeniu pracy serca.

Rozszerzając odpowiedź na Twoje pytanie… Po porodzie kluczowe jest pozwolenie własnemu ciału na regenerację - ciąża i poród to ogromne przedsięwzięcie dla kobiecego organizmu i potrzeba czasu, odżywczego jedzenia i minimalizacji stresu, ograniczając go w miarę możliwości do tego macierzyńskiego ;)

Masa ciała 53kg przy 160cm wzrostu to jak najbardziej prawidłowa wartość! Po urodzeniu dziecka koniecznością jest dbanie o własne ciało poprzez odżywcze, odpowiednio energetyczne posiłki. Szczególnie, jeśli w grę wchodzi laktacja. Sylwetka z czasem wróci do normy, a aktywność fizyczna jest znacznie lepszym rozwiązaniem, niż ograniczenia żywieniowe.

Jeśli presja związana z wyglądem ciała zajmuje Twoje myśli i wpływa na sposób żywienia, a działania względem sylwetki powodują problemy zdrowotne - to czerwony sygnał, że warto zgłosić się na konsultację do specjalisty - preferencyjnie psychologa lub psychodietetyka. Gorąco do tego zachęcam, zapraszam i trzymam kciuki za zdrowe podejście do zdrowia i własnego ciała :)

Ściskam!

Dzień dobry, łączenie suplementów zawierających kofeinę z kawą oraz bardzo niskoenergetyczną dietą może być ryzykowne i szkodliwe dla organizmu. Mogło to także być powodem wystąpienia opisanych objawów. W tak krótkim okresie po porodzie i przy prawidłowej masie ciała, zamiast na drastycznej redukcji, warto skupić się na regeneracji i dostarczaniu organizmowi odpowiedniej ilości składników odżywczych. W takim okresie warto postawić na zdrową, dobrze zbilansowaną dietę, która zapewni odpowiednią ilość energii i składników odżywczych. Oczywiście, zawsze można zwrócić się o pomoc do specjalisty, który pomoże Ci w doborze odpowiedniej diety i zaplanuje zdrowe i zbilansowane posiłki. Pamiętaj, że nasze ciało potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych, aby funkcjonować prawidłowo i dobrze się czuć. Nie warto ryzykować swojego zdrowia przez nieprzemyślane decyzje dotyczące diety i suplementacji. Dlatego też, jeśli masz jakieś wątpliwości lub pytania, zawsze możesz skonsultować się z doświadczonym dietetykiem. Pozdrawiam serdecznie :-)