Witam serdecznie, czy antysemityzm według medycyny i psychologii nie jest uznawany za patologię klin
2
odpowiedzi
Witam serdecznie, czy antysemityzm według medycyny i psychologii nie jest uznawany za patologię kliniczną ze względu na brak objawów klinicznych (ponieważ są tylko etyczne i społeczne negatywy jako przesłanki takiego podejścia)? Jednak osoby o poglądach antysemickich bywają aspołeczne i nieopanowanie agresywne stanowiąc zagrożenie dla zdrowia lub życia społeczeństwa (wtedy chyba można mówić o patologii w ujęciu medycyny)
Antysemityzm jest opisywany przez psychologię społeczną psychologię uprzedzeń i jest zagadnieniem, które dotyczy procesów grupowych. To negatywna postawa wobec grupy osób. Niektórzy ze względu na swoje cechy osobowości lub problemy mogą być agresywni w stosunku Żydów. Inni moją mieć antysemickie przekonania na poziomie utajonym i relatywnie dobrze funkcjonować z ludźmi. Psychologia kliniczna będzie zajmowała się osobami, które mają trudności z kontrolą impulsów lub agresją.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, faktycznie antysemityzm według psychologii oraz medycyny nie jest uznawany za patologię kliniczną gdyż nie wykazuje objawów klinicznych. Wielu badaczy doszukuje się jednak podłoża w religii. Wchodzimy w krąg stosunków międzygrupowych gdzie można wskazywać na dehumanizację, uprzedzenia czy stereotypy. Nie każde osoby o poglądach antysemickich bywają agresywne i aspołeczne. Uważam iż ten temat zasługuje na głębszą dyskusję niż odpowiedź w kilku zdaniach. Zapraszam do zapoznania się z najnowszymi badaniami w tej tematyce. Pozdrawiam Serdecznie Małgorzata Kozłowska
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.