Witam serdecznie, czy razy dziennie uprawianie masturbacji z powodów dystresów jest zaburzeniem psyc

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, czy razy dziennie uprawianie masturbacji z powodów dystresów jest zaburzeniem psychicznym?
Masturbacja jest naturalnym zachowaniem seksualnym i może być częścią zdrowej aktywności seksualnej u wielu ludzi. Jednak, jeśli osoba często uprawia masturbację z powodu dystresów emocjonalnych lub psychicznych, może to sugerować, że istnieją pewne problemy lub trudności, które wymagają uwagi i wsparcia.

Jeśli masturbacja staje się jedynym sposobem radzenia sobie z emocjonalnymi trudnościami i jest używana jako mechanizm unikania innych problemów, może to wskazywać na konieczność konsultacji z terapeutą lub psychologiem. Masturbacja nie jest sama w sobie zaburzeniem psychicznym, ale może być zachowaniem kompulsywnym lub obsesyjnym, które wynika z innych problemów emocjonalnych.

Jeśli jesteś zaniepokojony częstotliwością masturbacji i jej wpływem na twoje życie, warto porozmawiać z profesjonalistą zdrowia psychicznego. Terapeuta może pomóc zrozumieć przyczyny tego zachowania i pomóc w radzeniu sobie z ewentualnymi problemami emocjonalnymi lub psychicznymi, które mogą być z nim związane. Ważne jest, aby w takich sytuacjach szukać wsparcia i nie obawiać się szczerze rozmawiać o swoich uczuciach i zachowaniach.

Dzień dobry
Masturbacja sama w sobie nie jest zaburzeniem psychicznym, jednak jeżeli staje się głównym sposobem radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami to warto byłoby nad tym popracować. Przepracowanie tego typu problemu może ułatwić pokonywanie codziennych trudności. Pod czas terapii możemy się nad tym pochylić oraz nauczyć się jak radzić sobie ze stresem jak i znaleźć przyczyny dlaczego mamy z tym kłopot.