Witam serdecznie, dla kogo brak seksu jest najbardziej uciążliwy? - Chodzi o rys "portretu psycholo

2 odpowiedzi
Witam serdecznie,
dla kogo brak seksu jest najbardziej uciążliwy? - Chodzi o rys "portretu psychologicznego" osoby bez względuy na płeć.
Dzień dobry,

nie ma jasno zdefiniowanego rysu psychologicznego osoby, dla której brak kontaktów seksualnych byłby najbardziej uciążliwy. Nie podejmowanie aktywności seksualnych może być uciążliwe dla różnych osób z różnych powodów np. dla osób o wysokim popędzie seksualnym, u których brak seksu może prowadzić do frustracji, niepokoju, czy nawet obniżenia samopoczucia. Ale również dla osób będących w związkach, ponieważ kontakty intymne są ważną częścią budowania więzi i bliskości w relacjach romantycznych. Jeśli ktoś cierpi na zaburzenia seksualne, takie jak dysfunkcje seksualne czy obniżone libido, to również może odczuwać brak z powodu utrudnionego osiągnięcia satysfakcji seksualnej.
Częstotliwość kontaktów seksualnych zależy od indywidualnych potrzeb, przekonań i preferencji. Nie ma jednego "portretu psychologicznego" osoby, dla której brak seksu byłby najbardziej uciążliwy, ponieważ to bardzo indywidualna kwestia. Jeśli Pan/Pani odczuwa jakieś trudności w tym zakresie, to zachęcam do wizyty u psychologa, seksuologa.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Dzień Dobry, nie ma takiego portretu, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby omówić ten temat szerzej podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie