Witam serdecznie, dlaczego po magnezie czuje się jak trup, mam autyzm i chad, ogromny deficyt snu od

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, dlaczego po magnezie czuje się jak trup, mam autyzm i chad, ogromny deficyt snu od urodzenia i tak dobrze, ze udalo mi sie ostatnio zejść z wstretnych psychiatrycznych leków na spanie, po których przytylem az 30kg ale nie o tym, jak wspomnialem wczesniej mam okrone zaburzenia snu wiec 1 smieszna tableteczka byle czego-to nie do mnie, z kwetiapiny przenioslem sie na niegdys uzywana melatoninę, przy braniu dawki 20mg spię dobrze i normalnie sie wybudzam wypoczety, śpię srednio 8 i jest ok, jak wezmę 150mg cytrynianu magnezu na noc łacznie z ta melatoniną to spię 10h i spalbym dalej, w ciagu dnia jestem jak trup, zero energii, zombie calkowite-normalnie jak po ciezkiej kwetiapinie, co cikeawe testowalem dawki i to samo dzieje się przy melatonine 10mg, myslalem ze to jakies felerne polaczenie ten mg_+ melato, ale nieee, jak biorę go też w ciagu dnia 150mg-300mg to też mnie masakrycznie zamula, o co chodzi? Dodam, bo moze ma to jakies znaczenie, wychodze z ciagu alkoholowego, ktory trwal dobre 8mscy, organizm dotyrany więc ładuję go i witaminami i minerałami, ale spokojnie-mam jakąs wiedzę, wiem jakie sa dawki dzienne, zawyzam je umiejetnie zeby uzupelnić to co wydalalem przez tych kilka mscy, ale to raczej ?? nie powinno mieć związku z tym jak czuję sie po suplementacji magnezem? Jesli ktoś bedzie znał odpowiedz na ta zagwozdkę to bede wielce rad:) pozdrawiam aha znam własciwosci wyciszajaco-relaksujaco-odstresowujaco-usypiajace magnezu-ale zeby az tak? chyba nie lubię byc az tak bardzo zrelaksowany, wszak od tego jest piwo;) taki joke, pozdrawiam
Dzień dobry, z tego co Pan opisuje to faktycznie ma Pan ogromną wiedzę w zakresie suplementacji oraz jeśli dobrze zrozumiałam, kilka dolegliwości, które z racji przyjmowanych leków są pod kontrolą specjalisty. Ponieważ pytanie jest skierowane do dietetyka, to chciałabym wspomnieć o ogromnej roli codziennej diety w kwestii samopoczucia, nastroju, humoru i energii. Magnez jest niewątpliwie bardzo ważny jak również inne witaminy i minerały, które Pan suplementuje w związku z odżywianiem organizmu po trudnych 8 miesiącach. Każda suplementacja powinna być jednak ustalona według zdiagnozowanych niedoborów (badania laboratoryjne), odpowiednio przyjmowana tak aby poszczególne mikro elementy nie wchodziły ze sobą w interakcje lub konkurowały o wchłanianie oraz wspomagana indywidualnie skomponowaną dietą, która uzupełni makro elementy. Bardzo możliwe, że brak energii i senność jest spowodowana jeszcze innymi niedoborami, o których Pan nie wie lub te suplementy, które Pan przyjmuje nie wchłaniają się właśnie tak jak powinny. Mogą być również objawem innych niedomagań narządowych, jak np. tarczycy. Konsultacja dietetyczna byłaby tu bardzo wskazana. Zapraszam do kontaktu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

To, co opisujesz, może być wynikiem kilku różnych czynników, które łącznie wpływają na Twoje samopoczucie. Magnez, nawet w stosunkowo niewielkich ilościach, może mieć różny wpływ na organizmy w zależności od indywidualnych predyspozycji oraz stanu zdrowia. Rozważ zmniejszenie dawki cytrynianu magnezu, aby sprawdzić, czy mniejsze ilości będą miały mniej wpływu na Twoje samopoczucie. Możesz również spróbować różnych form magnezu, jak magnez w postaci chelatu, który może być lepiej tolerowany przez niektóre osoby. Jeśli objawy utrzymują się, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od żywienia, aby dokładniej przyjrzeć się Twojej suplementacji i ogólnemu stanowi zdrowia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.