Proszę o wyrozumiałość. A więc mam 26lat i odkąd pamiętam (od jakiś 11 lat) mam p

2 odpowiedzi
Proszę o wyrozumiałość. A więc mam 26lat i odkąd pamiętam (od jakiś 11 lat) mam problem z halitoza (nieświeżym zapachu z ust). Zapach pogarsza się po jedzieniu dosłownie wszystkiego... Objawy nasilają się najbardziej po smażonym, potrawach mącznych, piwo, czekolada oraz słodycze. Otóż byłem u dentysty i wszystko w porządku, byłem u laryngologa zbadał gardło nos uszy i wszystko ok ale nie wykonałem u niego zdjęcia RTG zatok. Byłem u gastrologa internisty stwierdził u mnie przepuklinę żołądkowa poprzez badanie gastroskopiczne, wykluczył u mnie helicobacter pyroli, wykluczył u mnie refluks. Zrobiłem badanie PH metrie i wszystko w porządku. Zrobiłem badanie na nietolerancję glukozy (wypiłem płyn poczekałem 1h i chodziłem dmuchać) wynik był wysoko ponad normę czyli źle. Wczoraj robiłem badania do pracy i wysłali mnie na RTG klatki piersiowej po czym okazało się że mam DEKSTROKARDIA o czym nie miałem zielonego pojęcia... Przeczytałem w internecie że z dekstrokardia może towarzyszyć ZESPÓŁ DYSKINEZII RZĘSEK po czym objawy są od strony układu oddechowego i może przez to tak się dzieje. Otóż sytuacja ta zaczyna mnie przerastać, nigdzie nie wychodzę ponieważ boję się odezwać, zaczynam mieć depresję przez tą sytuację, żuję gumy ale po nich jest jeszcze gorzej... Czy któryś z lekarzy jest w stanie mnie pokierować lub coś podpowiedzieć bo już zaczynam tracic wiarę... Dziekuje
Witam, faktycznie dekstrokardia może być wynikiem Zespołu dyskinetycznych rzęsek (Może Pan wykonać diagnostykę w tym kierunku). Nie połączyłabym tego jednak z halitozą. Jak Pan pisze wodorowy test wydechowy z użyciem glukozy wyszedł pozytywny, co świadczy o dość często występującym w naszej populacji przeroście flory bakteryjnej w jelicie cienkim. Myślę, że z tym wynikiem powinien udać się Pan do gastrologa, a później do dietetyka, który zajmuje się tematyką SIBO, by za pomocą diety np. low food map ustalić i ograniczyć słabo tolerowane przez Pana grupy produktów w codziennym menu. Nic z tych rzeczy jednak nie powiązałabym bezpośrednio z halitozą, która może u Pana mieć postać fizjologiczną, to znaczy nie związana z żadnymi chorobami. Przyczyną może być tworzenie biofilmów bakteryjnych. Nieprzyjemnego zapachu można skutecznie się pozbyć za pomącą eugenolu, związku który naturalnie występuje w goździkach i cynamonie. Polecam żuć codziennie goździki, które ponadto mają silne właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, a od lat są stosowane w chorobach zębów i przyzębia. Pozdrawiam serdecznie, Marzena Wacław-Pazera.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rozumiem, że przeżywasz trudności ze swoim zdrowiem i bardzo się martwisz. Szukanie pomocy medycznej jest ważnym krokiem, ale niestety czasami diagnostyka jest trudna i wymaga cierpliwości oraz dalszych badań.

Jeśli podejrzewasz, że twoja halitoza może być związana z dekstrokardią, warto skonsultować się z lekarzem kardiologiem, aby uzyskać więcej informacji na ten temat i zasięgnąć porady. Kardiolog może zalecić dodatkowe badania, które pomogą zdiagnozować i leczyć twoje problemy zdrowotne.

Jeśli chodzi o halitozę, to warto pamiętać, że może ona mieć wiele różnych przyczyn, takich jak problem z zębami, choroby przyzębia, choroby gardła, refluks, nietolerancja pokarmowa, a nawet stres czy nieprawidłowe nawyki żywieniowe. Ważne jest, aby kontynuować badania i konsultować się z lekarzami, a także stosować odpowiednie nawyki higieniczne jamy ustnej, takie jak regularne mycie zębów, stosowanie nitki dentystycznej i płukanie ust wodą po posiłkach.

Ponadto, istnieją różne sposoby, aby złagodzić objawy halitozy, takie jak spożywanie dużo wody, jedzenie chrupiących warzyw i owoców, stosowanie naturalnych środków do płukania jamy ustnej, takich jak olejowanie jamy ustnej, lub korzystanie z gum do żucia bez cukru, które pomagają stymulować produkcję śliny i usuwają bakterie z jamy ustnej.

Pamiętaj, że nie jesteś sam w swoim problemie, a wiele osób boryka się z halitozą i innymi problemami zdrowotnymi. Warto szukać wsparcia u bliskich osób lub specjalistów psychologicznych, którzy pomogą Ci radzić sobie z emocjonalnymi skutkami trudności zdrowotnych.





Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.