Witam serdecznie, mam 19 lat i zmagam sie z bardzo bolesnymi miesiaczkami. Niedawno wyszedl mi test

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, mam 19 lat i zmagam sie z bardzo bolesnymi miesiaczkami. Niedawno wyszedl mi test ciazowy - pozytywny. Pozytywny wynik utrzymywal sie przez dwa dni, po czym zaczelam krwawic przez jeden dzien (podobnie do miesiaczki) i nagle test negatywny. Wykonalam badanie AMH wynik - 3,0 ng/ml. Wykonalam rowniez badanie TSH 3 gen. (ICD-9: L69) wynik - 3,310 mlU/I . W mojej rodzinie jest diagnozowana niedoczynnosc tarczycy. Nie wiem jakie dalsze kroki podjac. Umowilam sie do endokrynologa aczkolwiek mieszkam za granicą i chcialabym rowniez wiedziec jakie badania wykonac na te spotkanie.
Dzień dobry,
Odpowiadając na Pani pytanie warto byłoby wykonać testy w zakresie:
- TSH /ponownie/
- anty TPO
- anty TG
- Prolaktyna
- Testosteron
- FSH /2-3 dzień miesiączki/
- LH /2-3 dzień miesiączki/
- E2 /2-3 dzień miesiączki/ .
Sam poziom TSH miesci się w normie, ale w Pani wieku należaloby zastosować leczenie, by ten wynik miescił się w przedziale 1-2.
Pozdrawiam serdecznie.