witam serdecznie mam 44 lata od ponad 4 lat borykam się z problemem krępującym dla mężczyzn manowici

3 odpowiedzi
Mam 44 lata od ponad 4 lat borykam się z problemem krępującym dla mężczyzn manowicie stosunek trwa 2 minuty czasami mniej mam zonę próbowałem rożnych trików lecz nie pomaga nic jakie leki na początek kupić doraźne prącie zawsze jest gotowe lecz wybucha za wczesnie
Szanowny Panie,
aby zastosować odpwoiednie leki proszę udać się do lekarza psychiatry bądź lekarza seksuologa. Zanim jednak sięgnie Pan po leki, proszę spróbować metody start-stop razem z małżonką. Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Czech

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przedwczesny wytrysk to problem medyczny uwarunkowany genetycznie. Potrzebne są leki. Skuteczność 100%
Dzień dobry,

warto udać się do lekarza-seksuologa z uwagi na fakt, że konieczne jest postawienie diagnozy różnicowej, czyli ustalenie, czy przedwczesny wytrysk ma podłoże bardziej biologiczne czy psychiczne. Potrzebne jest uzyskanie od Pana szeregu informacji, by poprawnie wskazać, czy wytrysk przedwczesny ma charakter pierwotny (tj. problem istnieje od momentu inicjacji seksualnej), wtórny (trudność pojawiła się po pewnym czasie od udanego współżycia) czy też naturalnie zmienny (tj. przez długi czas przedwczesny wytrysk nie występuje, lecz istnieje biologiczna predyspozycja. Ważne są również informacje dot. Pana trybu życia, ewentualnej reakcji, w której Pan jest, narażenia na czynniki stresogenne, chorób przewlekłych, praktykowanych form antykoncepcji i ewentualnie współwystępujących innych dysfunkcji seksualnych.
W wywiadzie trzeba ustalić też, w którym momencie współżycia następuje wytrysk, ponieważ wiąże się to z kolejnym rozróżnieniem. Czy 2 minuty, o których Pan mówi dotyczy większości stosunków?
Ważne jest, by lekarz wykonał bezbolesne badania fizykalne i skierował ewentualnie na dodatkowe konsultacje. To wszystko jest potrzebne, by móc wykluczyć zaburzeniami ze strony:
• układu moczowo-płciowego (np.: zapalenie/przerost gruczołu krokowego, zaburzenia erekcji, zwiększona wrażliwość krótkiego wędzidełka [przy erekcji i ruchach frykcyjnych zbytnio się napina – zaleca się resekcję]
• endokrynologicznego (np.: niedoczynność tarczycy, bardzo rzadko nadczynność tarczycy),
• neurologicznego (np.: udary, neuropatie).

Polecam rozdział w książce "Podstawy seksuologii" pod red. Skrzypulec i Starowicza, by nie dał się Pan potraktować sztampowo, czyli tak, że przepisuje się leki bez wykonania poprawnej diagnostyki, a te działają na objaw a nie przyczynę.

Życzę, by odzyskał Pan satysfakcjonującą sprawność seksualną.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.