Witam Serdecznie Mam 46 lat i mocne dolegliwości bólowe barku pn rozpoznanie MR: Proszę o podpowiedź

1 odpowiedzi
Witam Serdecznie Mam 46 lat i mocne dolegliwości bólowe barku pn rozpoznanie MR: Proszę o podpowiedź leczenia .
Rozpoznanie RM. W głowie kości ramiennej lewej widoczne nisko-sygnałowe ognisko wielk.ok.5x5x11mm sklerotyczna wyspa kostna. Zmiany zwyrodnieniowe w stawie barkowo -obojczykowym lewym: drobne nierówności obrysu końca barkowego obojczyka oraz pojedyncza torbiel podchrzęstna wielk.ok.2mm, drobne wyciągnięcia krawędzi kostnych powierzchni stawowych. Pozostałe części kostne barku lewego bez widocznego uszkodzenia o jednolitym sygnale szpiku.
Dyskretnie pogrubiałe ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego w okolicy podbarkowej, o nieco niejednorodnym i nieznacznie wzmożonym sygnale w obr PD FS i T1 zależnym -prawdopodobnie początkowe objawy tendinopatii
Pozostałe uwidocznione mięśnie, ścięgna oraz ich przyczepy o prawidłowym sygnale w obrazie MR. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia o prawidłowym sygnale i położeniu. Zarys głowy kości ramiennej lewej gładkie, chrząstka stawowa o jednorodnym sygnale. Wdrożenie stawowe łopatki i obrąbek stawowy prawidłowe. Ilość płynu w stawie ramiennym fizjologiczna. Ślad płynu w klatce podnaramienno-barkowej i podkruczo klatce podścięgnistej mięśnia podłopatkowego.
Trzeba się zgłosić do ortopedy z płytą MR. Leczenie zachowawcze - niesterydowe leki przeciwbólowe, rehabilitacja, do rozważenia 1 x "blokada"