Witam serdecznie,mam dwuletnie dziecko ogólnie okaz zdrowia,gdy skończył półtora roku zaczął chodzić

1 odpowiedzi
Witam serdecznie,mam dwuletnie dziecko ogólnie okaz zdrowia,gdy skończył półtora roku zaczął chodzić do żłobka od kwietnia. Zaczęły się problemy z ciągłym katarem,zapchanym noskiem i kaszlem w nocy.Oczywiście mam świadomość,że w żłobku dzieci łapią różne infekcje,jednak dziecko właściwie bez przerwy ma katar.Muszę również nadmienić,że my z mężem jesteśmy alergikami. Byliśmy u kilku specjalistów,zostały nam przepisywane różne leki (nie antybiotyki) i bywało,że katar ustępował i po dwóch dniach znów się pojawiał,gdy już odstawiłam leki. Rozmawiałam nawet z Panią Alergolog telefonicznie (nie badała dziecka) zasugerowała w przyszłym roku przyjrzeć się na wiosnę/ lato czy w tych okresach dziecko znów nie będzie miało duszącego kaszlu,który zapewne wynika z ciągłego kataru.Osobiscie nie usatysfakcjonowała mnie ta odpowiedź,bo chciałabym ulżyć dziecku i nie chciałabym,żeby to nie doprowadziło do czegoś poważniejszego. Czasem dziecko ma czerwone oczka,czasem gdy zje więcej nabiału (serki,jogurty,mleko które uwielbia) oddając stolec ma w okolicach odbytu czerwone krostki. Nie wiem czy to się w jakiś sposób wiąże.Niektorzy lekarze twierdzą,że jest za wcześnie na badania alergiczne,bo dziecko z racji wieku nie da sobie ich zrobić.Probuje syna inhalować ,ale to jest walka z wiatrakami-raz sobie da zrobić inhalacje przez dwie minuty,a raz ucieka,płacze i nie chce tego robić,mimo różnych kombinacji,żeby w tym czasie odwrócić jego uwagę. Nie wiem co mam robić,chodzę od lekarza do lekarza,nie znam się na tym,ale zaczyna mnie to już martwić.Czy ktoś doświadczony jest w stanie mi cokolwiek mądrego doradzić co mogę zrobić?Czy ktoś mógłby mnie nakierować co mogę z tym zrobić?
Na początek można wykonac badania z krwi- morfologia, żelazo, ob. Można też zrobic odpłatne badania na alergię z krwi- tzw panel pediatryczny mieszany ( czyli na alergeny wziewne i pokarmowe). Można podać lek antyalergiczny, aby zobaczyć, czy objawy- katar, zaczerwienienie oczu , pokasływanie- ustąpią. Inhalacje bardzo pomagają- ważne jest, aby dziecko przekonało się, ze rodzice sa w tym względzie konsekwentni, wtedy przestaje walczyć.