Witam serdecznie! Mam problem związany z bólem nóg. Nogi, a dokładniej uda z przodu, trochę kolana,

1 odpowiedzi
Witam serdecznie! Mam problem związany z bólem nóg. Nogi, a dokładniej uda z przodu, trochę kolana, bardzo bolą podczas siadania, wstawania, kucania. Był moment, że miałam problem z wsiadaniem do samochodu, nogi musiałam wkładać. USG doppler kończyn dolnych - ok. Badania moczu i morfologia krwi wychodzą w normie - miałam również zlecone m.in. badania: kreatynina, GFR wzór MDRD, ALT, czynnik reumatoidalny, glukoza, insulina, TSH, FT3, FT4, ATOP, OB, Bilirubina całkowita, Cholesterol całkowity, HDL. LDL, Triglicerydy, Nie HDL, AST, ALT, D-Dimery, fibrynogen - wszystko w normie. Podwyższone jedynie Białko C-reaktywne: 9,45mg/l (zakres <5) oraz kinaza kreatynowa - 707 (zakres 20-180), po około miesiącu badanie powtórzone (w innym labo) wynik CK 158 U/l (zakres 29-168). Wykonałam rezonans kręgosłupa, wyszedł w porządku. Badanie EMG - ok. Odwiedziłam również chirurga naczyniowego, endokrynologa, reumatologa - każdy z lekarzy wykluczył jakąkolwiek przyczynę bólu nóg po swojej stronie. Badania ANA i ANA3 - również w porządku. Neurolog podejrzewa jakiś rodzaj miopatii? Zapisał mi leki: DIH 500mg, Aclexa 200mg, Spironol 25mg, Pabi Dexamethason 1mg - co drugi dzień. Tabletki przyniosły ulgę w bólu. Po około 2 tygodniach zalecono mi odstawić Spironol oraz Pabi Dexamethason. Było dobrze przez może tydzień. Obecnie nogi wciąż bolą, ale nie tak intensywnie jak wcześniej. Pomimo bólu jestem w stanie funkcjonować. Mam 29 lat, w lipcu 2020 urodziłam dziecko, drogą CC. Przed ciążą miałam stwierdzone PCOS i insulinooporność. Mam również skierowanie do poradni genetycznej. Być może ktoś z Państwa mógłby mi podpowiedzieć, co jeszcze mogę zbadać? Gdzie jeszcze szukać przyczyny, skąd ten ból? Jak mu zapobiec?
Często takie bóle są spowodowane zaburzeniami powięziowo-mięśniowymi. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty który zajmuje się taką terapią.