Witam serdecznie, od niecałych dwóch lat mam problem w prawym boku. Ból promienuje pod żebrami i na

1 odpowiedzi
Od niecałych dwóch lat mam problem w prawym boku. Ból promienuje pod żebrami i na prawa stronę pleców. Jest to jakby rodzaj kolki. Takich skurczy. Pojawia się raz na jakiś czas - jest uporczywy i znika. Nieraz promieniuje przy podbrzuszu - na prawą nogę przy pachwinie. Wyniki z krwi - bardzo dobre. Mocz też. Aktualnie zrobiłam usg przewodu moczowego - i wynik wyszedł następująco - w nerce prawej nieznaczne powiększenie kielicha górnego - po mikcji nie zmniejsza się. Brak złogów. Obie nerki prawidłowej wielkości, pęcherz moczowy bez zmian w świetle. Po mikcji opróżnia się całkowicie. Jednak co może oznaczać to powiększenie kielicha nerki? Czekam na wyniki posiewu z moczu. Były podejrzenia o jelito drażliwe i celiaklie. Jakie badania powinnam jeszcze zrobić? CRP - w porządku / helicobatrer -ujemny. Wyrostek - nie. P
Skracając dłuższą wypowiedź... konieczne będzie prawdopodobnie wykonanie tomografii komputerowej układu moczowego.