Witam serdecznie, Od około trzech miesięcy zmagam się z ciągłymi biegunkami 8-10 razy na dobę, gorąc

1 odpowiedzi
Witam serdecznie, Od około trzech miesięcy zmagam się z ciągłymi biegunkami 8-10 razy na dobę, gorączka do 38 stopni, bólami po lewej stronie klatki piersiowej - w okolicach serca, bądź nad sercem (na tomografie klatki piersiowej wyszły powiększone węzły chłonne 13x11mm bez wyraźnych nacieków itp, ale nie w lewej gdzie kazdego dnia odczuwam wyraźny bol, ale w prawej jamie płucnej). Ponadto mam zaczerwienioną skórę na niemal całym ciele jednak w szczegolnosci w miejscach intymnych (które swędzą od kilkunastu dni), oraz na twarzy. Dodam, ze jestem bardzo osłabiony i w zasadzie jestem w stanie chocby siedzieć jedynie kilka godzin w ciągu dnia. Zostałem odesłany z soru pomimo skierowania na oddział chorob wewnętrznych, które otrzymałem od lekarza internisty, który naprawdę przejmuje się moim zdrowiem jednak jest już bezradny - zlecił szereg badań jednak tak naprawdę poza podwyższonym ob (60) i crp (15), a także zmniejszona ilością płytek krwi, nic nie wykazały. Badałem się także dwukrotnie na hiv, na kiłę, jednak badania te także nic nie wykazały. Zrobiłem kolonoskopię - także nie zauważono zadnych znaczących zmian. Załamuję już ręce, ponieważ żadne leki, które brałem nie przynoszą zadnej widocznej poprawy (m.in augmentin, dalacin, metronidazol, nifuroksazyd, ryfaksymina). W posiewie kału znaleziono „bardzo liczne” grzyby candida parapsilosis, wiec zjadlem łącznie piec opakować nystatyny i kilka flucofastu - i to nie przyniosło poprawy. Dodam, ze mam 29 lat i do tej pory przebyłem już operację wycięcia rakowiaka jelita grubego w 2012 roku, miałem także trzy operacje kręgosłupa lędźwiowego (2015 i 2018 rok). W trakcie ostatniej zostałem zarażony bakteriami E-coli oraz gronkowcem złocistym, jednak było to po kilku dlugich miesiącach i kilkunastu antybiotykach wyleczone -przynajmniej wówczas. Ciśnienie mam mniej więcej w normie, echo serca także. Dwa razy przebyłem koronawirusa (grudzień 2021 i luty 2022), jednak badając sie w marcu, nie stwierdzono już obecności wirusa w moim organizmie. Zwracam się z uprzejma prośba do Państwa o pomoc, o informacje co tak naprawdę może mi być, jakie badania mogę jeszcze zrobić. Jestem naprawdę bezradny już w tym momencie, moze właśnie gdy wypowie sie kilku specjalistów w mojej sprawie, da się dojść do sedna sprawy. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Myśle, że skierowanie do szpitala to było dobre posunięcie, na SOR mogą nie chcieć przyjąć z takim skierowaniem jeśli nie ma zagrożenia życia, ale trzeba z tym skierowaniem pójść na planowe zapisy do oddziału. Trzeba dokładnie przeeanalizować dokumentację, wyniki i zebrać dokładny wywiad zanim coś mądrego się powie. Podstawowe pytanie brzmi czy tomografia była zrobiona w okolicach zakażenia
Covid, czy dużo później, wtedy należy pogłębić diagnostykę powiększonych węzłów chłonnych, przede wszystkim poszukać czy nie ma ich w łatwiej dostępnych miejscach do pobrania, wykluczyć zakażenia, które mogą odpowiadać za powiększenie węzłów, także wirusowe typu CMV i EBV, może należy wziąć pod uwagę sarkoidozę. Wskazane byłoby wykonanie także TK brzucha. U pacjenta w wywiadem rakowiaka, i biegunkami należy wykluczyć wznowę poprzez przynajmniej zbadanie chromograniny A oraz 5-HIAA w dobowej zbiórce moczu. Diagnostyka biegunek wymaga licznych badań stolca, w tym jego posiewów, badań w kier pasożytów, zbadania kalprotektyny, a kolonoskopia powinna zawierać w sobie pobranie licznych wycinków, nawet jesli zmian nie widać. Przy czerwonych zmianach na twarzy i małopłytkowości można wykonać diagnostykę w kierunku tocznia, natomiast nie znając całego obrazu wiele rzeczy które piszę może być na wyrost i zupełnie niepotrzebne. Podsumowując potrzebny jest tu dobry internista, myślę ze diagnostyka szpitalna byłaby tu jak najbardziej wskazana, żeby skoordynować działania.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.