Witam serdecznie ok 15 dni temu miałem założony cewnik DJ po zabiegu URSL, jeden kamień po zabiegu

2 odpowiedzi
Witam serdecznie
ok 15 dni temu miałem założony cewnik DJ po zabiegu URSL, jeden kamień po zabiegu wylądował w nerce powrotem druga część kamienia jest na początku moczowodu
Niedługo mam zabieg eswl jednak niepokoją mnie wyniki moczu na które poszedłem ze względu na bolesność przy opróżnianiu się
białko w moczu 72mg/dl
leukocyty 15-20 wpw
erytrocyty 30 wpw
bakterie nieliczne
pasma śluzu liczne
wałeczki szkliste pojedyncze w prep
nie boli mnie nerka, nie mam stanów podgorączkowych, jedynie ból przy oddawaniu moczu
Czy sam fakt posiadania cewnika może powodować takie odbiegnięcie od normy? stan zapalny? czy może poważniejsze uszkodzenia?
Dokładnie sama obecność cewnika moczowodowego może powodować znacznie zaburzony wynik badania ogólnego moczu.

Jedna z podstawowych zasad w medycynie: nie leczy się wyników, tylko człowieka. Przy obecnym cewniku w drogach moczowych badania nie będą w 100% prawidłowe. Sugeruję porozmawiać o tym ze swoim lekarzem