Witam serdecznie piszę do państwa z następującego powodó jakim jest nawrót afektywnej choroby dwubie
1
odpowiedzi
Piszę do państwa z następującego powodó jakim jest nawrót afektywnej choroby dwubiegunowej u mojej partnerki w chwili obecnej sytuacji wygląda tak, iż moja partnerka została zabrana przez ratowników medycznych i funkcjonariuszy policji do szpitala psychiatrycznego i moje zapytanie dotyczy farmakoterapi A dokładnie chodzi mi o lek o nazwie Depakine chrome 300. Sprawa wygląda następująco, że moja partnerka nie jest osobą chorującą na padaczkę .A z tego co mi wiadomo w/w lek jest głównie stosowanych u osób chorych na padaczkę jak i również czasem w przypadku osób chorych na afektywna chorobę dwubiegunową lecz tylko w przypadku gdy osobie chorej na afektywną chorobę dwubiegunową nie można podać tak zwanego "LITU". I właśnie to moje bardzo ważne pytanie bo mojej partnerce w/w lek nie zbyt dobrze pomaga w leczeniu swojej choroby I bardzo źle się czuje po jego zażyciu i chciał bym prosić o informację czy jest jakiś inny lek który może zastąpić tak zwaną Depakine chrome 300 na tyle dobrze żeby moja partnerka mogła spokojnie i bez większych powikłań i skutków ubocznych mogła dalej ale spokojniej wracać do zdrowia proszę bardzo o pomoc
Walproiniany (w tym lek Depakine Chrono) jedynie początkowo były stosowane wyłącznie w leczeniu padaczki. Później odkryto ich inne właściwości, stąd też nie należy przywiązywać wagi, że Depakine jest także lekiem przeciwpadaczkowym. Rzeczywiście leczenie tą grupą leków wg wskazań powinno się rozpoczynać po niepowodzeniu leczenia litem, jednak z uwagi na dużo mniejszą ilość objawów ubocznych i stosunkowo dobrą tolerancję leczenia kwas walproinowy i jego pochodne to obecnie najczęściej stosowane leki stosowane w terapii choroby afektywnej dwubiegunowej. Można je także bezpiecznie łączyć z innymi lekami takimi jak leki przeciwdepresyjne. W arsenale farmakoterapeutycznym znajdują się jeszcze inne substancje: karbamazepina, lamotrygina, neuroleptyki nowej generacji. Z doświadczenia mogę jednak doradzić, że jeśli pana partnerka jest w szpitalu: proszę zaufać lekarzom, oni naprawdę znają się na leczeniu tej choroby, mają wgląd w stan pacjentki, możliwe interakcje między lekami. To wszystko jest bardzo ważne, stąd dobieranie leków na własną rękę zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.