Witam serdecznie :) Po rezonansie magnetycznym wyszedł mi naczyniaczek a dokłądnie cytując: "badan

4 odpowiedzi
Witam serdecznie :)
Po rezonansie magnetycznym wyszedł mi naczyniaczek a dokłądnie cytując: "badanie wykazało w dolnej części lewej półkuli móżdżku niewielkiego naczyniaka żylnego o długości ok 15mm, ujawniającego się po dożylnym podaniu środka kontrastowego."
Mam pytanie bo Pani neurolog powiedziała mi, że mam się tym w ogóle nie przejmować i normalnie żyć, że z tym się nic nie robi tylko za ok. 10-15 lat skontrolować kolejnym rezonansem czy coś się z nim nie dzieje. Czy ta Pani neurolog miała rację? Dodam jeszcze, że mam częste bóle głowy i zawroty ale myślę, że to prawdopodobnie od stawów żuchwowych które mi wyskakują...Bardzo proszę o odpowiedz.
Dobry wieczór, nie mogę udzielić odpowiedzi na pytanie bez możliwości obejrzenia badań obrazowych, sam opis nie wystarczy. Zapraszam na konsultację do jednej z poradni wyszczególnionych na moim profilu. Z pozdrowieniami, Krzysztof Zapałowicz

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Badanie MR może nie pokazać całej informacji o przepływie krwi w naczyniaku, należy to badanie przeanalizować. W takiej sytuacji należy zastanowić się nad celowością wykonania badania arteriografii naczyń mózgowych. Wskazana jest konsultacja neuroradiologa interwencyjnego. W Warszawie taką osobą jest dr Michał Zawadzki. Pozdrawiam
Celowa jest konsultacja neurochirurga oraz EEG
Dzień dobry. "Naczyniaki żylne", a właściwie rozwojowe anomalie żylne, bo taka jest prawidłowa nazwa, nie wymagają leczenia operacyjnego, gdyż są to ogólnie mówiąc poszerzone żyły, które pełnią swoją fizjologiczną rolę w unaczynieniu mózgowia. Takie zmiany wykrywa się przypadkowo w badaniach obrazowych, wykonywanych z innych przyczyn. Prawie zawsze obraz w rezonansie magnetycznym jest jednoznaczny i nie ma potrzeby wykonywania innych dodatkowych badań. Dla potwierdzenia rozpoznania wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem lub neurologiem.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.