Witam serdecznie. Syn ma 5 lat. Chodzi do przedszkola właściwie od tego roku ponieważ wcześniej cią

1 odpowiedzi
Witam serdecznie. Syn ma 5 lat.
Chodzi do przedszkola właściwie od tego roku ponieważ wcześniej ciągle chorował. Dzisiaj po tygodniu chodzenia, Pani z przedszkola na zebraniu powiedziała, że chce aby syn uczestniczył w indywidualnych zajęciach z psychologiem. Podobno czasem potrafi się dogadać z rówieśnikami, A czasem nie. Jest też bardzo nadpobudliwy i Pani podejrzewa ADHD.
Czy jest możliwość, że dziecko jest nadwyraz inteligętne, A Pani postawiła złą diagnozę? Syn ma młodszą siostrę i dogadają się dobrze, na placu zabaw też nie ma problemu z nawiązywaniem kontaktu i zabawa z innymi dziećmi, chociaż często są to dzieci trochę od niego starsze. Syn czyta samodzielnie i pisze trochę niewyraźnie, ale potrafi pisać pełne zdania. Uwielbia układać puzzle i świetnie sobie radzi z puzzlami 7+.Potrafi liczyć do tysiąca, dodawać i odejmować bez problemu w przedziale 10. Uwielbia rozwiązywać zadania i zagadki, czytać książki. Zna chyba wszystkie dinozaury, planety, kontynenty, dni tygodnia. Jak nie ma zajęcia to faktycznie jest nadpobudliwy. Na pewno ma problem w staniu w kolejce ponad 10 minut. Zaczyna się kręcić, wiercic. Jest też bardzo wrażliwy i czasem nad wyraz okazuje emocje.
Jakoś nie pasuje mi to, że może mieć ADHD ponieważ np. Podczas wykonywania tych wszystkich rzeczy które wymieniłam nie ma problemu z koncentracją, potrafi się bawić klockami przez godzinę, czy układać zwierzęta przez 1,5h. Puzzle układa do końca. Zdecydowanie nie ma problemu z nauką. Czy mimo to, jego wychowawczyni może mieć rację i mogą to być objawy ADHD?
Dzień dobry, Przeczytałam Pani opis zachowań syna. Moim zdaniem:
nauczyciel przedszkola nie powinien stawiać diagnozy psychologicznej. Dziecko uczęszcza bardzo krótko do przedszkola, nie przeszło jeszcze pełnego procesu adaptacji- prezentowane zachowania w przedszkolu mogą być efektem stresu adaptacyjnego. Proszę obserwować sytuacje dalej. Wizyta u psychologa napewno nie przyniesie Pani i dziecku szkody, uzyska Pani wsparcie wskazówki do postępowania z synem.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna w sprawie dziecka - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.