Witam serdecznie. Szanowni Państwo, wiadomo, że niektóre treści kulturowe wpływają na osobę (np. oso

3 odpowiedzi
Witam serdecznie. Szanowni Państwo, wiadomo, że niektóre treści kulturowe wpływają na osobę (np. osobowość), w tym odrębnie religia. Pytanie jednak brzmi co to za problem (identyfikacja problemu) gdy podczas aktu seksualnego pomimo prawidłowości nieistnienia schorzeń z ICD10 lub spełnienia definicji zdrowia według WHO lub tzw. normy medycznej i partnerskiej nie krzywdząc psychicznie ani fizycznie i na poziomie odczuwania organizmu jest "błogostan" satysfakcji seksualnej, a mimo to w sumieniu jest poczucie nieetyczności (grzechu)? - Może ten brak "integracji" (jakiś konflikt atrakcyjności dwóch dążeń rozmijających się według subiektywnych ocen) jest jednak już wtedy konfliktem klinicznym...
Jeśli coś sprawia cierpienie, źle wpływa lub można przewidywać, że będzie eskalować można sprawie się przyjrzeć. Pewne sprawy nie muszą osiągać poziomu klinicznego by były ważne i poważnie traktowane.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zastanawiajacy jest sposób w jaki pytanie zostalo zadane. Skad pomysl , ze w ICD 10 nie ma zadnegi schorzenia i kto przeprowadził diagnostykę. Czy to jakiś fake" czy popristymu spamowe wiadomości. Dosyć rzadko spotykam się aby pacjent w taki sposób przedstawiał swój problem. Dość zastanawiają e kto właściwie te pytania zadaje, konsultanci?
Pacjent nie jest w stanie samodzielnie dokonac diagnozy, w tym diagnozy roznicowej w zakresie ICD-10, czy DSM-V. Pojawiajace sie poczucie winy w relacji intymnej moze dotyczyc stylu wychowania, komunikacji w rodzinie, prezentacji dziecku wspolzycia jako zagadnien problematycznych, wstydliwych i przynoszacych frustracje. Wiaze sie to takze z obnizonym poczuciem wlasnej wartosci, nieadekwatna, nieprawidlowo uksztaltowana samoocena. Skutecznie mozna, wowczas korzystac z pomocy psychoseksuologa lub seksuologa.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.