Witam serdecznie. Trochę się waham czy pisać ale męczy mnie to,co dzieje się ostatnio. Jestem gejem

3 odpowiedzi
Witam serdecznie. Trochę się waham czy pisać ale męczy mnie to,co dzieje się ostatnio. Jestem gejem Mój problem polega na tym, że długo się bałem,kilka lat temu wyznałem najbliższym(poza rodziną)prawdę o swojej orientacji i wszyscy mnie akceptują i im to nie przeszkadza. Kilka miesięcy temu poznałem kolegę, mial dziewczynę,tzn wtedy jeszcze nieoficjalnie. Nie chce zagłębiać się w jej temat,ale jeśli o niego chodzi wylądowaliśmy razem w klubie. Nagle zaczął mnie całować, dotykać itd. Fakt,był pijany. Potem na trzeźwo udawał że nie pamięta,potem się przyznał. Kilka następnych spotkan było normalnie Po kilku miesiącach nasze spotkania stały się częstsze. Od miesiąca widzimy się codziennie. On zostawił dziewczynę,spędzamy razem weekendy,niby jako kumple ale ciągle tylko we dwóch. Nie pijemy alko, spacerujemy, rozmawiamy,razem jeździmy na zakupy. Poznał moich przyjaciół. Ciągle piszemy, dzwonimy. Nie uprawiamy sexu,ciągle podkreśla, że jesteśmy kumplami ale mówi mi że nie myślał,że nasza znajomość jest taka ważna,że mu zależy na mnie i w ogóle. Planujemy kolejne weekendy razem. No a ja w tym wszystkim mam wrażenie,że się zakochałem,śni mi się,cięgle o nim myślę,uwielbiam jego poczucie humoru,jego jako osobę. Pytanie czy wyznać mu co czuje,czy czekać aż to się rozwinie. Może jest biseksualny i boi się. Męczy mnie to coraz bardzie. Glupio, ze pytam,ale nie mam kogo :(
Niestety w takiej sytuacji nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Trudno określić jakie mogą być konsekwencje decyzji o wyznaniu swoich uczuć. Tak samo jak trudno stwierdzić, jakie poniesie Pan konsekwencje, jeżeli z tym wyznaniem jeszcze się Pan wstrzyma. Warto spotkać się z psychologiem lub z psychoterapeutą, aby przyjrzeć się zarówno jednej, jak i drugiej możliwości. Odpowiedź jednak musi wypływać od Pana, specjalista co najwyżej poprzez zadawanie pytań może pomóc ją Panu znaleźć.

Dzień dobry. Napisał Pan, że kolega ciągle podkreśla, że jesteście kumplami. Z drugiej strony jego zachowanie po alkoholu, jak i dążenie do spędzania czasu we dwoje w weekendy może być przesłanką, iż może on czuć coś więcej niż przyjaźń. W tej relacji jest kilka niewiadomych, które utrudniają podjęcie decyzji o wyznaniu swoich uczuć. Nie wiemy jakiej orientacji jest kolega. Nie wiemy też czy sam przed sobą się przyznaje do swojej orientacji - przy założeniu, że jest homoseksualny lub biseksualny. Nie wiemy czy rodzina kolegi akceptuje osoby nieheteronormatywne, a może mieć to znaczenie dla kolegi, gdyby okazało się, że łączy Was coś więcej niż przyjaźń. Myślę, że przed podjęciem decyzji o ujawnieniu swoich uczuć, warto byłoby zdobyć więcej informacji od kolegi na temat jego opinii na temat osób nieheteronormatywnych, czy też jak on sam postrzega swoją seksualność. Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że nawet jeśli dopuszcza on opcję, że będzie kiedyś w związku z mężczyzną, to i tak może nie chcieć wejść w relację partnerską akurat z Panem - z różnych powodów.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Rozumiem, że sytuacja, w której Pan się znajduje, jest pełna emocji i niepewności. Przede wszystkim ważne jest, aby Pan pamiętał, że Pana uczucia są całkowicie zrozumiałe i ma Pan prawo je wyrażać. Równocześnie, trudno jednoznacznie doradzić, czy powinien Pan wyznać swoje uczucia. To zależy od wielu czynników, w tym od Pana obecnej relacji i jego osobistej sytuacji.

Jeśli czuje Pan, że niepewność ta staje się zbyt obciążająca, może warto zaryzykować i wyrazić swoje uczucia, zachowując przy tym szacunek dla Pana obecnej przyjaźni. Może to otworzyć drogę do głębszej relacji, ale musi Pan być również przygotowany na różne odpowiedzi. Ważne, aby Pan dbał o swoje dobro emocjonalne niezależnie od tego, jak potoczą się wydarzenia.

Jeśli nie ma Pan pewności, jak podejść do tematu, być może warto najpierw porozmawiać z kimś zaufanym lub z profesjonalistą, co pomoże Panu lepiej zrozumieć swoje uczucia i opcje. Wszystko to są tylko sugestie - najważniejsze, aby Pan postępował zgodnie z tym, co czuje, że jest dla Pana najlepsze.