Witam serdecznie, w jaki sposób rozpoznać, że wielka ochota na seks nie wynika z dużych potrzeb seks

2 odpowiedzi
Witam serdecznie, w jaki sposób rozpoznać, że wielka ochota na seks nie wynika z dużych potrzeb seksualnych lecz z zachowań nerwicowych, które ją jakby powiększają?
Zachowania seksualne mogą służyć rozładowaniu napięcia seksualnego. Czy "wielka ochota na seks" jest tak wielka, że jest kłopotliwa?

Dzień dobry,
każdy człowiek ma inne preferencje dotyczące strefy seksualnej i inne potrzeby w tym zakresie. Rozpoznanie, czy silna chęć na seks wynika z potrzeb seksualnych czy z zachowań nerwicowych, może być trudne, ponieważ te dwa czynniki czasami się nakładają lub wzajemnie wpływają na siebie. Jeśli osoba chorująca na zaburzenia nerwicowe wykazuje inną niż wcześniej ochotę na seks, może to sugerować, że nie jest to jedynie wynik naturalnych potrzeb, ale może wiązać się z zaburzeniem.
Wzmożona ochota na seks może być reakcją na stres, lęk, czy inne trudności emocjonalne.
Warto zwrócić też uwagę, czy podczas kontaktów seksualnych osoba odczuwa satysfakcję. Może być tak, że potrzeba seksu wcale nie oznacza, że wiąże się to z przyjemnością, a to z kolei może oznaczać, że jest to wynik zaburzenia.
Ważne jest również zwrócenie uwagi na kontekst, w jakim pojawia się silna chęć na seks. Jeśli ta chęć występuje w określonych sytuacjach, na przykład podczas okresów wzmożonego stresu lub lęku, może to wskazywać na związek między emocjonalnymi czynnikami a ochotą na seks.
Jednak, aby lepiej zrozumieć ten problem zachęcam do konsultacji z seksuologiem lub psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek