Witam serdecznie, w lipcu 2020 roku wyprowadzilam się z domu rodzinnego oddalonego o 100 km by zamie

3 odpowiedzi
Witam serdecznie, w lipcu 2020 roku wyprowadzilam się z domu rodzinnego oddalonego o 100 km by zamieszkać z chlopakiem w naszym własnym domu. Zostawiłam tam wszystko, rodzinę, znajomych, przyjaciółki, pracę. Od dłuższego czasu, kłóce się z chlopakiem dość często, i już przez dłuższy czas nie czuje się tu dobrze. Nie mam tu zupełnie nikogo oprócz chłopaka. Nawet jak się poklocimy to nie mam do kogo iść żeby z kimś porozmawiać. Nasze kłótnie często powiązane są z tym że ja chcę częściej odwiedzać rodzinę, i znajomych i chciałabym od czasu do czasu wyskoczyć do swoich przyjaciółek i się z nimi zobaczyć. A on nie potrafi tego zrozumieć, że czasem po prostu potrzebuje gdzieś wyjść sama, nawet na jakieś zakupy.
Proszę o pomoc, ponieważ sama nie wiem co mam zrobić i jak rozwiązać problem.
Szanowna Pani,

z Pani wiadomości może wynikać, że od jakiegoś (dłuższego) czasu traci Pani satysfakcję z własnego życia. Ważną jego częścią jest związek, który tworzy Pani razem ze swoim chłopakiem, i dla którego wiele Pani zostawiła/poświęciła: rodzinę, znajomych, przyjaciółki, pracę.
Brzmi to tak, jakby temu związkowi, tej relacji w dużej mierze podporządkowała Pani swoje potrzeby, uczucia, rezygnując z dotychczasowego życia, celów. Kiedy więc nie układa się w takim związku, naturalnie pojawia się pustka i poczucie zagubienia.
Pragnienie odwiedzania bliskich, kontaktu z ludźmi (przyjaciółkami), pobycia samej z sobą - na zakupach, spacerze, w pokoju, czy gdziekolwiek indziej, to naturalne potrzeby człowieka. Nic dziwnego, że źle się Pani czuje, kiedy spotyka się to z niezrozumieniem ze strony Partnera.
Zachęcałabym do szczerej rozmowy z chłopakiem na temat swoich uczuć, potrzeb, pragnień. Bez oskarżania, obwiniania, atakowania.
To, że dochodzi między Państwem do częstych kłótni, nie musi wskazywać na to, że związek musi skończyć się rozpadem. Można nad nim pracować. Można go naprawiać, a może raczej poprawiać. Nowe sytuacje zwykle stanowią duże wyzwanie dla związku - mogą go nadwyrężyć, zburzyć, ale mogą go też umocnić. Zależy to od podejścia i obopólnych starań.
Jeśli jednak ma Pani poczucie, że pogubiła się Pani w tym wszystkim - we własnych uczuciach, pragnieniach, potrzebach włącznie, jeżeli nie ma Pani pomysłu, siły i chęci, by ratować związek, a może jest wiele wątpliwości, czy w ogóle warto go ratować i brak Pani pomysłu, co dalej - to może warto skonsultować się z psychologiem?
W razie chęci współpracy, zapraszam na konsultację.
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Daria Stokłosa

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
Dzień dobry,
Z tego co piszesz, to rozumiem, że odczuwasz potrzebę niezależności w związku i chciałabyś spotykać się z bliskimi. To naturalne, ale też bardzo zdrowe dla relacji. Każdy z partnerów powinien mieć czas dla siebie na rozwijanie swoich pasji oraz kontaktów z bliskimi - rodziną, przyjaciółmi. Rozumiem, że twój partner nie ma takich potrzeb, a ponadto próbuje ograniczać twoją potrzebę, przez co czujesz się osamotniona. Pamiętaj jednak, że w dobrym i zdrowym związku nie ma miejsca na takie zachowanie. Nikt, a tym bardziej partner nie powinien kontrolować i ograniczać twoich kontaktów z innymi ludźmi. Porozmawiaj z nim o tym, czego ty potrzebujesz, aby mógł zrozumieć co jest dla ciebie ważne i dlaczego jest to dla ciebie ważne. Podkreśl, że spotkania z bliskimi nie oznaczają, że mniej ci zależy na partnerze, tylko są elementem twojego balansu. Jeśli taka rozmowa nie przyniesie rezultatu, to warto, abyście udali się na spotkanie do terapeuty, który pomoże wam znaleźć rozwiązanie. Pamiętaj, że masz prawo dbać o swoje potrzeby i samopoczucie. Nie powinnaś rezygnować z kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, ponieważ te relacje są często kluczowe dla równowagi psychicznej.
Trzymam kciuki i życzę powodzenia!
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.