Witam, swoją historię przedstawię zwięźle. Jako 11 latek przeszedłem operację zeza zbieżnego, który

3 odpowiedzi
Witam, swoją historię przedstawię zwięźle. Jako 11 latek przeszedłem operację zeza zbieżnego, który przerodził się w rozbieżny naprzemienny ze stałym odchyleniem. Po operacji doskwierało mi podwójne widzenie, które z czasem nauczyłem się tłumić. Można powiedzieć, że stale widzę dwa obrazy obok siebie jako 22 latek ale ten z leniwego oka jest przesunięty i słabszy więc jest to dla mnie "naturalne". Kilka miesięcy temu dużo czytałem na temat nowych możliwości leczenia i zdecydowałem się odwiedzić gabinet ortoptyczny, niestety po godzinnym badaniu nie udało się żadnym pryzmatem znieść podwójnego widzenia. Rozmyślałem nad operacją korygującą zeza ale tu pojawiają się moje wątpliwości, jeśli nie udało się z pryzmatem to po operacji jest duża szansa, że podwójne widzenie się utrzyma a oczy szybko się rozjadą aby powrócić do stanu tłumienia czy moje obawy są uzasadnione?
Często też czytam o reoperacjach, które są jedyną metodą na diplopię, jest to dość zagmatwane i prosiłbym o wyjaśnienie
Pozdrawiam, Tomek
W przypadku zezów rozbieżnych bardzo dobre rezultaty można uzyskać za pomocą ćwiczeń wzrokowych, połączonych z odpowiednią pomocą optyczną (korekcja wady wzroku i ewentualnie pryzmatyczna). Jest to lepsza opcja od samego zabiegu,który nie gwarantuje uzyskania pojedynczego widzenia. Proponuję odwiedzić dobrego optometrystę, najlepiej specjalizującego się w terapiach widzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W Pana przypadku podwójne widzenie występuje od 11 roku życia. Jeżeli nie było ćwiczeń wzrokowych bezpośrednio po operacji, a widzenie pojedyncze samo się nie wykształciło, to po tylu latach trwania podwójnego widzenia operacja nie spowoduje widzenia pojedynczego. Takie sterowanie mięśniami oczu jest zapamiętane i utrwalone, a pojedyncze widzenie nie. Pana widzenie prawdopodobnie może poprawić terapia wzrokowa z dobrą korekcją. Dlatego zapraszam na dobre badanie optometryczne do optometrysty zajmującego się zezami i terapią wzroku.
Proszę odwiedzić specjalistę, który zajmuje się terapią widzenia. Po dokładnym badaniu, zanalizuje on otrzymane wyniki, wytłumaczy funkcje wzrokowe i poinformuje o alternatywach leczenia, na które powinna składać się terapia jak i odpowiednia korekcja znosząca Pana dolegliwości.
Z wyrazami szacunku,
KS

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.