Witam. Takie krotkie pytanie chciałem zadać. A dlaczego jak chce nam się pić i napijemy się wody to

2 odpowiedzi
Witam. Takie krotkie pytanie chciałem zadać. A dlaczego jak chce nam się pić i napijemy się wody to chce nam się jeszcze bardziej pić ? Dlaczego tak jest? I czy są jakieś sposoby na to, żeby tak nie było, czy lepiej sięgnąć po wodę z dodatkiem np. cytryny? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam .
Dzień dobry,
Wszystko zależy od rodzaju wypijanej wody. Jeśli jest lato, więcej się pocimy, a wraz z potem usuwamy z organizmu nie tylko wodę, ale też toksyny czy minerały. Pijąc wodę o niskim stopniu mineralizacji, dostarczamy do organizmu wodę "suchą", która nas nie nawadnia, a być może nawet potęguje problem. W lecie warto dołączyć elektrolity lub wprowadzić więcej wody wysokozmineralizowanej oraz pić małymi łykami w ciągu dnia, a nie szklankę na raz. Cytryna prawdopodobnie nic nie zmieni.

Zgodnie z nowymi badaniami najlepiej nawadniającym napojem jest mleko odtłuszczone. Można pomyśleć także o schłodzonej (mrożonej) herbacie, która także nawadnia nas lepiej niż woda. I warto zwrócić uwagę na stopień mineralizacji wody, którą pijemy, ponieważ to także wpływa na poczucie pragnienia.