witam u mojej córki 15 latki w kwietniu stwierdzono torbiel woskowaty (między pośladkami ) pierwszy

1 odpowiedzi
U mojej córki 15 latki w kwietniu stwierdzono torbiel woskowaty (między pośladkami ) pierwszy torbiel pękł sam więc lekarz w szpitalu zaproponował przyjazd kiedy pojawi się następny , kiedy pojawił się następny po około miesiącu ( w niewielkiej odległości od poprzedniego) został zoperowany i wyczyszczony po czym nacięcie się szybko zagoiło ale po pierwszym zostały dwie dziurki z których sączyła się ropa ( i one są do dziś ) moja córka niedawno miała prześwietlenie całego ciała prawdopodobnie ten torbiel przemieścił się do jelit , potem córka miała mieć zrobioną kolanoskopie ale to badanie się nie udało ponieważ moją córke bardzo bolało i badanie się nie odbyło . na chwile obecną moja córka jest na liście oczekujących na wizyte u specjalisty ale nie wiemy kiedy może być taka wizyta . mieszkamy w UK . coraz bardziej mnie niepokoi stan córki . czy z tą dolegliwością można tak długo czekać ? nie wiem już co mam robić .
Torbiel włosowa, albo choroba pilonidalna okolicy międzypośladkowej jest dość częsta w tej grupie wiekowej. W UK będą ją nazywać "pilonidal sinus" lub "pilonidal disease".Pojawiające się owłosienie wrasta pod skórę i umożliwia rozwój bakterii (stąd ropa). Małe otwory szpary międzypośladkowej, tak zwane "pity" należy wyciąć, żeby zapobiec nawracaniu choroby. Nie ma pośpiechu z wykonaniem tego zabiegu. Ta choroba raczej nie dotyka jelit. Być może badanie, na podstawie którego zalecono kolonoskopię wykazało inną chorobę?