Witam, u płodu wykryto wielotorbielowatość nerek w 18tc oraz całkowite bezwodzie. Do tej pory ciąża

1 odpowiedzi
U płodu wykryto wielotorbielowatość nerek w 18tc oraz całkowite bezwodzie. Do tej pory ciąża przebiegała bezproblemowo, jedynie tsh było lekko podwyższone, co po wykryciu w 10tyg zostało odrazu poddane leczeniu u endokrynologa. Lekarze ponformowali nas o braku szans na przeżycie dziecka z taką wadą. Ciąża została terminowana.Szukałam informacji lecz nie znalazłam jednoznacznych odpowiedzi na ten temat. Wg lekarzy to po prostu pech i nie ma wskazań do żadnych badań. Chciałabym się dowiedzieć czy faktycznie mógł być to czysty przypadek, czy powinniśmy z mężem poddać się konkretnym badaniom, czy jest to wada genetyczna i czy są jakiekolwiek szanse, że ta sama wada zostanie powtórzona przy kolejnej ciąży?
W razie wątpliwości rozważyć proszę konsultację specjalisty genetyka klinicznego na którą dostarczyć proszę całość dotychczasowej dokumentacji i wykonanych badań. Lekarz genetyk w razie potrzeby zaleci rozszerzenie diagnostyki w przypadku podejrzenia podłoża genetycznego wady.