Witam W badaniu krwi wyszedł mi za wysoki poziom witaminy B6 45ug , a zakres to 9 do 28. Mam proble

2 odpowiedzi
W badaniu krwi wyszedł mi za wysoki poziom witaminy B6 45ug , a zakres to 9 do 28. Mam problem z dretwieniem i dziwnym uczuciem w mieśniach , czasem skurczami.
Zażywałem ma to przez miesiąc tylko magnez z witaminą B6 (1.6mg) , czyli znikoma ilość.
Nadmiar Wit B6 we krwi może wynikać z takiej suplementacji ? Czy raczej właśnie ten nadmiar jest powodem problemów z drętwieniem itd. Od czego bez przyjmowania
Suplementów można mieć zawyżone B6 ? I czy to 45ug to zły wynik , do jakiego lekarza się z tym udać?
Proszę skontaktować się z lekarzem pierwszej pomocy.
Drętwienie nie zawsze powodowane jest nadmiarem czy niskim poziomem witaminy. Zaleca się szczegółową diagnostykę. Pozdrawiam. Anna Sochacka

Witam, nadmiar witaminy B6 może powodować szeroko pojęte objawy neurologiczne, natomiast kwestia nie jest jednoznaczna. Proponowałabym konsultację z lekarzem rodzinnym oraz wykonanie dodatkowych badań krwi. Warto także zgłosić się do dietetyka, aby zweryfikować, czy sama dieta nie pokrywa zapotrzebowania na składniki odżywcze. Po dokładnej diagnostyce można podjąć decyzję o ewentualnym odstawieniu suplementu. Pozdrawiam