Witam, w czerwcu 2015 roku urodziłam dziecko. Po około roku stałam się bardziej rozchwiana emocjonal

3 odpowiedzi
W czerwcu 2015 roku urodziłam dziecko. Po około roku stałam się bardziej rozchwiana emocjonalnie. Byłam bardziej nerwowa, wybuchałam bez większego powodu, miałam duże kłopoty z pamięcią. Tłumaczyłam to sobie zmęczeniem, natłokiem obowiązków. Z biegiem czasu zaczynało mi to coraz bardziej doskwierać ale nic z tym nie zrobiłam.
Po kilku miesiącach stałam się zupełnie obojętna. Nie miałam ochoty na pracę, na obowiązki domowe, na przyjemności. Całymi dniami mogłam leżeć i patrzeć w ścianę. W aptece doradzono mi suplement diety- Depresanum. Udałam się również do psychologa, który zalecił mi w pierwszej kolejności zażywać witaminę D, B12 oraz B6. Po jakimś czasie powtórzyłam wizytę u psychologa i po tych wizytach oraz witaminach czułam się o wiele lepiej.
W kwietniu 2018 zaczęły pojawiać się stany lękowe. Początkowo pojawiały się w autobusie oraz zamkniętych pomieszczeniach. Później pojawiały się coraz częściej bez przyczyny. W październiku trafiłam na Psychiatryczną Izbę Przyjęć z silnym napadem lęku. Bałam się wszystkiego co mnie otacza. Cała się trzęsłam, nie mogłam się uspokoić, ciągle płakałam. Byłam jednak świadoma i wiedziałam, że nic mi nie grozi ale nie mogłam tego powstrzymać. Przepisano mi Escipram w dawce 5mg przez tydzień a później po 10mg oraz w razie silnych napadów Afobam, którego na szczęście nie musiał użyć. Początkowo bardzo źle znosiłam leki- ciągle się trzęsłam, kołatało mi serce, miałam problemy z koncentracją. Zrobiłam podstawowe badania z krwi, z których wyszedł niedobór magnezu.
W połowie grudnia byłam na kontrolnej wizycie gdzie lekarz zalecił mi zwiększyć dawkę Escipramu do 15mg. Na własną rękę wykonałam również następujące badania- FSH, LH, Estradiol, Progesteron, Testosteron, Prolaktyna oraz Anty/TPO i w nich wyszedł podniesiony poziom Prolaktyny- 51.00
Objawy nasilają się przed każdą miesiączką- zwiększona potliwość, rozdrażnienie, nieregularne miesiączki, trądzik, senność, bóle głowy, strach przed lękiem, obsesyjne myśli, problem z koncentracją.
Zaczynam się zastanawiać czy to na pewno dobry tok leczenia czy nie powinnam zrobić więcej badań odnośnie hormonów. Bardzo proszę o radę co powinnam wykonać bądź do kogo się zgłosić po powtórną diagnozę.
Dzień dobry, opisane objawy towarzyszą często osobom, które pracują w terapii nad lękiem. Zachęcam do psychoterapii, która pomoże zrozumieć, co wywołuje u Pani silny lęk i jak postępować żeby było go mniej. Objawy silnego lęku odczuwamy również wówczas, gdy nie wyrażamy tzw. trudnych uczuć. Psychoterapia pomaga nauczyć się przystosowawczo wyrażać siebie, swoje uczucia, potrzeby, co przynosi zwykle znaczną ulgę w samopoczuciu i ma pozytywny wpływ na to, jak układa się nam w relacjach z ludźmi. Pozdrawiam, Beata Szulik Bomba

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
Na pewno trzeba zrobić badania hormonalne i skonsultować to z lekarzem endokrynologiem aby sprawdzić, na ile dolegliwości mogą mieć podłoże hormonalne. Jeśli jednak ma też Pani stany lękowe, warto skorzystać z psychoterapii żeby spróbować znaleźć ich źródło i sposób radzenia sobie z tym.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry! Wykonała już Pani liczne badania i zażywa leki, proszę jednak pamiętać, że zarówno z depresją jak i z lękiem można z powodzeniem walczyć podczas psychoterapii. Szczególnie dobrze udowodnioną naukowo skuteczność ma terapia poznawczo - behawioralna. Jest to także rodzaj terapii, w którym dbamy o zapobieganie nawrotom mimo iż sama terapia nie jest długotrwała. Zapraszam do konsultacji online lub osobiście.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.