Witam. W grudniu wyszedł z więzienia mój chłopak na którego czekałam 5 lat. Przez te 5 lat rozmowy p

3 odpowiedzi
Witam. W grudniu wyszedł z więzienia mój chłopak na którego czekałam 5 lat. Przez te 5 lat rozmowy przez budke telefoniczną były burzliwe były wyzwiska on mnie wiecznie oskarżał o zdrade i ćpanie a później przepraszał czasami ja miałam wybuchy złości ale tak trwaliśmy. Gdy wyszedł pierwsze dni były piękne, później pojawiły sie koledzy, picie, nie wracanie do domu szukanie awantury żeby wyjść i nie wrócić ale wina była moja bo podczas kłótni zawsze mówiłam że to moje mieszkanie i że jak sie nie podoba to ma sobie iść. Na ogół jestem osobą spokojna praca dom i to wszystko nie chciałam kłótni w nocy połączonych z wyzwiskami gdzie wszyscy sąsiedzi słyszeli. Pewnego dnia wróciłam z pracy o 22 on przyszedł totalnie pijany a może naćpany też i nie miał kontroli chciał sie bić zaczął mnie kopać ja uciekłam do mamy. Razem z mama wróciłam do mojego mieszkania po torebke i kluczyki które zostawiłam a on stal na klatce i mnie zepchnął ze schodów a potem uderzył moją głową o klatke schodowa. Po 3 tygodniach wolności trafił zaś do więziena a ja nie umiem sobie z tym poradzić. Szukam winy w sobie że może pokazywałam mu mało miłości, że może zabraniałam mu sie wyszaleć i uciekał do kolegów, że mówiłam że mieszkanie jest moje i czuł sie ze mną źle. Ja żylam jego obiecywaniami przez 5 lat że chce sie zmienić i nie chce pić a w praktyce wyszło inaczej. Napisał list z przeprosinami nie wiem czy mam odpisac mu czy zostawic żeby poczuł strate i może wtedy zrozumie że koledzy ciągną go za każdym razem na dno.
Dzień dobry. Proponuję zacząć od myślenia o sobie i o tym czego Pani chce i potrzebuje w życiu, a nie od rozważań co jemu dobrze zrobi. Od wychowywania mamy rolę matki i przeznaczona jest ona dla naszych dzieci, a nie partnerów. To dobry moment dla Pani żeby się zastanowić czego Pani chce w życiu i jak ono ma dalej wyglądać. Czy chce Pani żyć obietnicami w fantazji czy w świecie realnym. Całą miłość którą ma Pani dla kogoś warto najpierw dać sobie. Pozdrawiam serecznie i życzę powodzenia.

Dzień dobry. Widzę, że ta sytuacja jest dla Pani bardzo trudna. Proszę jednak pamiętać, że nie jest Pani odpowiedzialna za decyzje i zachowania partnera. Jeśli partner ma zmienić swoje postępowanie, musi sam tego chcieć. Proszę również nie zapominać o dbaniu o swoje własne potrzeby, w tym bezpieczeństwo.
Pozdrawiam
Partner jest osobą dorosłą która zgodnie z prawem teraz odpowiada za swoje zachowanie- ponosi konsekwencje adekwatne do popełnienia przestępstwa. Pani ucierpiała w tym zdarzeniu i to Pani decyzja czy Pani mu wybaczy. Proszę jednak zauważyć jak zmienne są zachowania i słowa partnera, jak łatwo sięgnął po przemoc, wrócił do starych nawyków. Przede wszystkim zrobił Pani krzywdę i mogło to się skończyć na wiele sposobów- szczęście, że jest Pani cała. Proszę zastanowić się co musi się jeszcze wydarzyć- jest alkohol, narkotyki, przede wszystkim przemoc psychiczna i fizyczna. Proszę pamiętać, że przemoc charakteryzuje cykl, w tym faza miodowego miesiąca (pewnie moment po wyjściu z więzienia który był wspaniały), jednak później jest faza narastania napięcia oraz wybuch przemocy. Proszę zastanowić się jak to się ma do waszej relacji.
Nie jest łatwo wyjść z przemocowego związku, więc zachęcam do korzystania ze wsparcia specjalistów lub bliskich osób przy tym procesie. Są Fundacje które wspierają osoby w Pani sytuacji (np. Centrum Praw Kobiet, Niebieska Linia).