Witam. W maju 2018 roku rozbolało mnie ucho. Ból w ciągu dnia był nieznośny- bolało lewe ucho + lewy

1 odpowiedzi
W maju 2018 roku rozbolało mnie ucho. Ból w ciągu dnia był nieznośny- bolało lewe ucho + lewy policzek i lewa połowa głowy. W nocy dodatkowo bolały wszystkie zęby po lewej stronie. Wizyta u laryngologa- wszystko ok. Wizyta u dentysty- wszystko ok. Wizyta u neurologa- zrobiłam rezonans głowy- wszystko ok. Bół trwał ok 2 miesięcy. miedzyczasie musiałam przyjmowac co 2-3 godziny leki przeciwbólowe bo bez nich nie mogam funkcjonowac ze względu na silny lek. Niestety zanim wszystkie wizyty sie odbyły + rezonans przyjmowałam leki przeciwbólowe. Po wizycie u neurologa stwierdził , że skoro wszystkie badania są ok to zapewne neuropatia nieznanego pochodzenia,. Po 2 miesiącach ból mijał..choc zaczęłam też odczuwac delikatny ból w ucho prawym,.dostałam od neurologa Gabapentin. Brałam przez miesiąc. Spokój był do stycznia 2019 roku. Od ponad miesiąca boli mnie znowu lewe ucho. Tym razem przy dotyku wokoł ucha- miejsce te jest tkliwe. Boli lewa skroń oraz wzdłuż lini żuchwy i pod nia. Pojawił się słony smak w ślinie. Wykonano usg ślinianek. Ślinianki i tarczyca ok. Kolejna wizyta u dentysty- wyrwana zapobiegawczo 8. Teraz czekam na kanałowe leczenie 7 bo jest wrażliwa. Tym razem jest "lepiej" bo leki przecibólowe działają około 6 godzi ale martwię się o mój żołądek. Ból nie mija. Czekam na kolejną wizyte u laryngologa. Błagam o pomoc i wskazówki- gdzie się udać po pomoc?
Dzień dobry, tkliwość przy dotyku w okolicy ucha może świadczyć o stanie zapalnym ślinianki przyusznej . Może to być stan zapalny lub kamienie w przewodzie ślinianki. Proszę skonsultować to z laryngologiem. Pozdrawiam dr Kręcisz