Witam, w przyszłym roku będę rozpoczynać studia magisterskie z socjologii bądź antropologii. Czy po
2
odpowiedzi
W przyszłym roku będę rozpoczynać studia magisterskie z socjologii bądź antropologii. Czy po magisterce z jednych z tych kierunków będę mógł starać się dostać na kursy/szkolenia psychoterapii, aby w przyszłości zostać psychoterapeutą? Czy może konieczny jest jednak stopień magisterski z psychologii? Jeśli nie jest, to czy jako absolwent jednego z wyżej wymienionych przeze mnie kierunków, będę na przegranej pozycji względem absolwentów psychologii? Czy będę musiał coś nadrobić, zdać dodatkowe testy, abym został przyjęty na kursy psychoterapii? Czy będzie to trudne, żeby zostać zaakceptowanym na te szkolenia bez magistra z psychologii?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Obecnie nie ma jednoznacznych, prawnie uregulowanych wymagań dotyczących zawodu psychoterapeuty. Na szkolenia psychoterapeutyczne zgłaszają się osoby z różnym wykształceniem i to od szkoły zależy czy daną osobę przyjmie i na jakich warunkach. Większość aplikujących do szkół psychoterapii to jednak psycholodzy i kierunki pokrewne. Warto zauważyć, że aby starać się o certyfikat potrzebny jest staż w placówkach publicznych, a nie zawsze łatwo "nie psychologom" się tam dostać. Psychologia też daje pewną podstawową wiedzę o funkcjonowaniu człowieka i zdecydowanie jest to pomocne. Najlepiej zadzwonić do kilku szkół psychoterapii i sprawdzić jakie aktualnie mają warunki przyjęć.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Po socjologii i szkoleniu psychoterapeutycznym będzie mógł Pan pracować jako psychoterapeuta w ramach NFZ, po antropologii nie, bo to nie jest zawód pomocowy.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.